1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

İş Güvenliği Tedbirinizi Alın, Ağır Cezalardan Kurtulun

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve efecan tarafından 8 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. efecan İSGforum Üyesi

  BİR-DER Başkanı Abdullah Bozkır, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile gerekli tedbirleri almayan işverenlere ağır cezalar geldiğini söyledi.

  Birlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (BİR-DER) Başkanı Abdullah Bozkır, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile gerekli tedbirleri almayan işverenlere ağır cezalar geldiğini söyledi.
  İşverenlerin, basit tedbirlerle ileride yaşayabilecekleri maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulabileceklerini belirten Bozkır, "Aksi taktirde maddi ve manevi kayıplar yılların birikimini alıp götürebilir. Uzmanların desteğini alarak, iş yerinde oluşabilecek riskleri tespit edip gerekli önlemlerin alınması, hem maliyet hem zaman bakımından işvereni üzmez ancak zamanında alınmayan tedbirler kartopu yumağı gibi büyüyerek içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Uzmanlar tarafından bilimsel tedbirler sayesinde geleceğe daha güvenle bakabiliriz." dedi.
  BİR-DER Başkanı Bozkır, mesleki risklerin önlenmesi, eğitim ve bilgi verilmesi dahil her türlü tedbirin alınması, organizasyonun yapılması, gerekli araç ve gereçlerin sağlanması, sağlık ve güvenlik tedbirlerinin değişen şartlara uygun hale getirilmesi ve mevcut durumun iyileştirilmesi için çalışmalar yapmayan işverenlere ağır cezalar öngörüldüğünü kaydetti. İşverenlere her bir yükümlülük için ayrı ayrı 2 bin liradan başlayan cezalar öngöröldüğünü anlatan Bozkır, şunları kaydetti:
  "Güvenlik raporunu hazırlayıp Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın değerlendirmesine sunmadan iş yerini faaliyete geçiren, işletilmesine bakanlıkça izin verilmeyen iş yerini açan veya durdurulan iş yerinde faaliyete devam eden işverene uygulanan ceza 80 bin liraya kadar çıkıyor. Bunlar normal şartlar altında alınması gereken tedbirler. Bir da kaza ve meslek hastalıklarının meydana gelmesinde durum daha vahim bir hal alıyor. Özetle şöyle diyebiliriz; sağlıklı güvenli bir iş yeri hem işvereni hem de çalışanı büyük sıkıntılardan korur."

  Haber Tarihi: 08 Ekim 2012 Pazartesi Saat 14:20
  Cihan Haber Ajansı

  kaynak:http://www.haberler.com/is-guvenligi-tedbirinizi-alin-agir-cezalardan-3998444-haberi/