1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

İş Güvenliği Uzmanı olmaktan memnun musunuz?

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve alibzdgn tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

?

İş Güvenliği Uzmanı olmaktan memnun musunuz?

1. Evet, memnunum

oy sayısı 28
    48,3%
  2. Hayır, Memnun değilim. Başka bir iş düşünüyorum

oy sayısı 30
    51,7%
  1. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mutluluk skalası oluşturalım :)
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Mesleğinizi önemsiyor ve seviyorsanız,sıkıntılarda mutluluklarda beraberinde olacaktır.uzman olmak kolay değil hele hele 2 aylık eğitim ve bir sınavla hiç değil,bu sadece başlangıçtır..yılları alan çalışmalar ve mücadele ile uzman olursunuz ve iyi firmalarla çalışmalara başlarsınız..anlatmak istediğim şu aranan insan olmak başkadır uzman olmak başka,uzmanlığınız tecrübeleriniz geliştikçe aranan insan olursunuz ve siz firmaları değil firmalar emin olun sizi bulurlar.

kazasız günler herkese..
  3. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben sınav sonucunu bekliyorum (Sınavdan geçiyorum inşallah.) Ama göreve başladım. Şimdi kurul oluşturuyorum. İyi olacağını düşünüyorum. :))
  4. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bazı işverenleri görünce mesleğimden soğuyorum!
  5. oguzzhann61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bureau veritas
    firma yetkililerinin arkanızda durması lazım , yoksa iş yürüsün yeterrki mantığında olan bir firmaysa işçilerle yönetip arasında pinpon topu olursun
  6. Ali KAYA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    danışman osgb
    işçiyle, işverenle,ve devletle arada kaldığınız bi işten ne kadar memnun olunursa o kadar memnunum
  7. özgür turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    iş güvenliği uzmanlığını severek yapacağım yeterki üstümüzde baskı olmasın.baskı derken şunu kasteettim,osgb bastırıyor aman üzerlerine çok gitme müşteri kaybetmeyelim.işveren bastırıyor bana çok masraf yaptırıyorsun herşeyi deftere yazma.çalışan bastırıyor ben bu işi yıllardır yapıyorum ne baret diye tutturdun v.b. her şey nizami yapılsa gerçekten güzel bir iş
  8. ÖZCAN YURTSEVER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49997
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Eğitim kısmı güzel 'Bana bir kelime öğretenin kırk yıl kölesi olurum' sözünün gölgesinde sırf eğitim işini üzerime almak mümkün müdür?
  9. özgür turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ben şu yola gidiyorum eksiklerin ve yapılması gereken her şeyi isg defterine yazıyorum.fotoğraflarla eksiklikleri rapor edip osgb firmama ve inşaat firmasına gönderiyorum.eğer eksiklikleri gidermezlerse şikayet mekanizmasını işletiyorum çalışma bakanlığı müfettişleri geliyor benim yazdıklarım üzerinden eskiden süre verip ceza yazıyorlardı,şimdi ceza ve kapatma yoluna gidiyorlar o zaman benim dediklerimin haklı olduğunu hem müteahit hem işçiler daha iyi anlıyor.bende gönül rahatlığıyla uyuyorum.
  10. Fatih AKÇAYIR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79749
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yani bakanlığa bildirimde bulunan nadir uzmanlardansınız. Helal olsun size, örnek almamız gerekir sizi. Bu arada şikayet mercii İŞKUR bölge müdürlüğü mü?
  11. Anket seçenekleri şu şekilde olsa daha iyi olmazmıydı. İşinden memnun olmayan herkes başka iş düşünmüyordur herhade.

Evet, Memnunum.
    Hayır, Memnun değilim.
    Başka bir iş düşünüyorum.
  12. fethullahsonmez İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kamuda olursan severek yapılacak işlerin başında gelir.
  13. hülya ünlü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59208
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Özgür Bey; sizi takdir ediyorum. Fakat şunu merak ettim şikayet etmenize başta işveren sonra osgb nin tepkisi ne oluyor. İşimizi gerçek manada yapmamıza müsaade etseler... Tespit öneri defterini yazıyorum kötü şeyler yazma diyor. Hatta bir işveren yazılanlara ciddi tepki verip defteri yeniledi.. Hiçbir yaptırımımız yokken bu işi gerçek manada icra etmek çok zor.. Hal böyle olunca kazalar da kaçınılmaz...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Kasım 2014 ---
    Evet katılıyorum (gerçekten severek yapılacak iş) onun için size işveren ve osgb nin tepkisini sordum
  14. hülya ünlü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59208
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Erkan Bey; gerçekten çok güzel anlatmışsınız. Önemsemek ve hele de severek yapmak.. Eğitim aldım ve sevdiğim için yılmadan çabaladım,çalışma isteğim ve mücadelem ile dediğiniz kadar aranan insan olmasam da iş vermek isteyen firmalar iş teklifinde bulunan osgb lerin sayısı arttı. Biliyorum çok eksiğim var ama daha pişmeye zaman da var..;)
  15. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    idare eder

şıkkıda olmalı , benim öle
  16. özgür turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    şikayet etmek isterseniz bunun birkaç yolu var.engüvenlisi bimer . bimer biraz geç işler ancak kesin çözüm.diğer yollardan biri çalışma bakanlığı burda anında denetim gelir sizin için problem olmaz gizlilik esastır.işkur olayını pek tavsiye etmem burdan şikayeti kimin yaptığı konusunda zorlarsa işveren öğrenebilir.arkadaşlar deftere yazmanıza engel olunursa fotoğraf çekin eksiklikleri mail ile fotoğrafları ekleyerek gönderin.mail trafiği sıkıntıda sizi kurtaracaktır.
  17. quark123 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar merhaba
    ben bir akademisyen olarak. isg konusunda nasıl bir çalışma yapabilirim? bu konuya önem veriyorum.
    elektrik elektronik mühendisiyim. iş güvenliği sertifikasını mayısta aldım. fakat bununla ilgili bir çalışma yapmadım.