1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

İş Güvenliği Uzmanı Sertifikasını Yeni Aldım,nasıl nereden başlayacağım

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve AliHilal tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. AliHilal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar, uzun zamandır sitenizi takip ediyorum. Paylaşımlarınız gerçekten çok iyi. Emeğinize sağlık. Benim bi sorum olacak, site takipçilerine ve size. Yeni sınavı kazanmış C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. ( temmuz) Şu an iş güvenliği ile ilgili olarak bi yerde çalışmıyorum. Çalışırsam da nasıl nereden başlayacağım açıkcası tam olarak bilmiyorum. Acaba şu aşamada bana tavsiyeleriniz ne olur? (6331 sayılı yeni yasayı okumakla başladım işe. ) Şimdiden teşekkür ederim.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sevgili Ali,

sonuçta bir yerden başlıcaksın.öyle 2000-2500 tlye bir bulursan banada de bende başvurayım.ama gidipte 1000 tl yede kendini hder etme.kurumsal bir firmada işi öğrenebileceğin altyapısı güçlü firma şantiyelerinde çalışmanı tavsiye ederim.aynı zamanda altyapısı sağlam ve kendini geliştirebileceğin OSGB bulursanda kaçırma.

vel hasılı kelam,evde oturmayla bir yerden başlayamassın dişini sık cesaretli ol ve başla biryerler de sonuçta çalışmaya...:)
  3. AliHilal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey, Merhaba tekrar, Bu başlık altında yazsaydım daha uygun olacaktı sanırım sorum, okuyabildiniz mi? diger mesajımı
  4. AliHilal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    [Fatih Bey, Merhaba, şu an kalite temsilcisi olarak çalışmaktayım. İşverenim isg uzmanı olarak da çalıştırmak istiyor beni belgem olduğu için. Her iki görevi de yapıp yapamayacagımı soruyor. Sizce kabul etmeli miyim? fark ücret alarak. Sonuç da burada ben çalışmazsam osgb den hizmet alarak isg uzmanı çalıştıracak. Ben ise bu konuda bi an evvel tecrübe kazanmak için çalışmak istiyorum. Ama şartlar nasıl olmalı ne talep etmeliyim bilemiyor ve kararsızım.
  5. isguz_ İSGforum Üyesi

İSG uzmanlarının sigortaları ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Bireysel olarak iki yere baktığımız da mesela sigortalar nasıl ve ne şekilde yatırılıyor ???
  6. AliHilal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kalite yönetim temsilciliğini bırakmayı düşünüyorum. Ancak ne şartlarda olursa bırakmalıyım. Sonuçta isg alanında tecrübesizim.Erkan Bey'inde dediği gibi 1.000 tlye bu sorumluluğa girmek istemiyorum. Ama İsg alanında da bi yerden başlamalıyım. Tavsiyeler çok önemli benim için şu durumda. Açıkcası tecrübe kazanacagım dıyerekten de işe atlamak istemiyorum. Hem kendim için hem diğer uzman arkadaşlar için. Sonuçta iş veren bana bunun için bişey teklif edecek, ne durmda etmeliyim bilemedim.
  7. berk özçelik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sonuç OSGB
    Öğretmenlik yapıyorum ve belli bir maaşım var..21 ekim sınavı ile bı belgeyi aldım.Kararsız kaldım şimdi,ya hazır işimi bırakıp sağda solda geçici şantiye işlerinde çalışıp pişicem yada hazır işim var diyerek iyi bir iş bulana dek bekleyeceğim.Öneri yada tavsiye istiyorum..Teşekkürler..
  8. Sema Hashalıcı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    55319
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    benimde bu konuda o kadar çok kafam karışık ki;nerden başlayacağım bilmiyorum.aslında kendime güvenim var ama yol yordam bilmeden devam etmek zor.bireysel çalışmayı düşünüyordum tabi şu ertelme yasası çıkmadan önce,ama kanaatim şu yönde bu kobiler yasa ertelense bile bunu yapmayacaklar diye bi şey yok.sorun şurdaki ben işverenin karşısına çıktığımda nerden başlayım. insanlara bak kanun şunu bunu diyor deseniz zaten size önyargılı davranacaklar daha da gözlerini korkutmak gibi bişey olacak. biz bu işi yapacaksak sanırım iyi de bir pazarlamacı olmak lazım.
    görüşmeye hangi konularla nasıl başlamamı tavsiye edersiniz???