1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

İş Kazalarında 2023 Hedefi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bayramali tarafından 5 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. bayramali İSGforum Üyesi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSGGM) Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gerim, "Türkiye'de yüzde 14'lerde bulunan iş kazaları oranını 2023 yılına kadar yüzde 5'in altına çekmeyi hedefliyoruz" dedi.
  Gerim, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamları Derneği
  (DOSABSİAD) ve İSGGM tarafından DOSABSİAD Konferans Salonu'nda düzenlenen "6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu"na ilişkin seminerde yaptığı konuşmada, iş sağlığı ve güvenliğinin gittikçe önem kazanan bir konu olduğunu söyledi.
  [​IMG]
  Gelişmiş ülkelerde 1970'lerin başında çıkan yasanın, artık Türkiye'de de bulunduğunu ifade eden Gerim, şunları kaydetti:
  "Ancak kanunlar ve mevzuat, yazılı birer metin olmaktan öteye geçemeyebiliyor. Bunu uygularken bazı sorunlar yaşandığı görülüyor. Bu sorunları da önümüzdeki süreçte ele alıp gerekli geliştirmeleri yapacağız. Bakanlık tarafından ikinci bir mevzuat çalışması yapılıyor. Düzenleme 6 ay içerisinde tamamlanarak, yayınlanacak. İş kazaları alanında da önemli çalışmalar yapıyoruz. Türkiye'de yüzde 14'lerde bulunan iş kazaları oranını, 2023 yılına kadar yüzde 5'in altına çekmeyi hedefliyoruz."
  İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Furkan Kahraman ise Türkiye'de her gün 172 iş kazasının meydana geldiğini, bu kazalar sonucunda günde 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, 6 kişinin de sürekli iş göremez duruma geldiğini belirtti.
  İş kazalarının Türkiye ekonomisine maliyetinin 7 milyar 695 milyon 760 bin 318 lira olduğunu kaydeden Kahraman, "Bu maliyetten kurtulmak için 1 milyar TL harcamak yeterli. Devlet ve özel sektör el ele verip bu büyük kaybı engelleyebiliriz" dedi.
  Muhabir: Halil İbrahim Başer/Haluk Yüksel
  Yayıncı: Kamuran Akkuş - Bursa
  kaynak:http://www.haberler.com/is-kazalarinda-2023-hedefi-3990230-haberi/