1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

İş Kazası Sonucu Ölüme 6 Yıl Hapis İstemi

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 20 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Adana’da kamyondan forkliftle indirilen 3 tonluk çinko sac tabakasının üzerine devrilmesi sonucu ezilerek ölen 40 yaşındaki Velit Dağ‘ın çalıştığı işyerinin sahibi iki kardeş hakkında, 6′şar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
  manset.jpg
  Olay, merkez Yüreğir İlçesi’ne bağlı Yenidoğan Mahallesi’ndeki Toptancılar Sitesi’nde 4 Kasım 2011′de meydana geldi. İddiaya göre akrabaları olan 48 yaşındaki Hıdır Öztep’in işyerinde sigortasız olarak çalışan Velit Dağ, fabrikadan gelen çinko sac tabakalarını indirmek için forklift kullanan 44 yaşındaki Hüseyin Öztep ile birlikte çalışmaya başladı. Kamyon kasasındaki sac tabakalarını forklifte yükleyen Hüseyin Öztep, depoya yöneldiği sırada, yük nedeniyle aracın dengesi bozuldu. 3 ton ağırlığındaki sac tabaka 3 çocuk babası Velit Dağ’ın üzerine düştü. Dağ, olay yerinde ezilerek öldü.
  POLİSE ‘DAMDAN DÜŞTÜ’ DİYE İHBAR
  Velit Dağ’ın cesedini 5- 6 metre geriye taşıyan Hüseyin Öztep, polisi arayarak bir arkadaşlarının damdan düşüp öldüğünü söyledi. Olay yerinde inceleme yapan polis, çelişkili ifade veren Öztep’i gözaltına aldı. Çapraz sorguya alınan Öztep, cesedin yerini değiştirdiğini itiraf ederek, “Geçici işçi olarak çalışıyordu. Ölünce ‘hakkımızda sigortasız işçi çalıştırıyor soruşturması açılmasın’ diye, cesedi damdan düştü gibi göstermek istedim. Kötü bir niyetim yoktu” dedi.
  İŞYERİ SAHİBİ KARDEŞLERE DAVA AÇILDI
  Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, olayla ilgili iddianame hazırladı. Adana 15′inci Asliye Ceza Mahkemesi’ne düşen iddianamede, bilirkişi raporuna göre, olayda iş yeri sahibi Hıdır Öztep’in asli kusurlu, kardeşi Hüseyin Öztep’in ise tali kusurlu oldukları öne sürüldü. ‘Taksirle ölüme neden olma’ suçundan 6′şar yıla kadar hapisleri istenen sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.
  http://hseengineer.net/is-kazasi-sonucu-olume-6-yil-hapis-istemi.html
  MKA(OA/COŞ) – Adana