1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

İş Kazasız Bir İş Yerinin Hayal Olmadığını Gösterdiler

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İş güvenliğini birinci öncelik sayan İpek Kağıt, iş kazasız bir iş yerinin hayal olmadığını gösterdi. Geçtiğimiz yıllarda iş sağlığı ve güvenliği politikasını güncelleyen İpek Kağıt, “İş Kazasız 1.000.000 Çalışma Saati”ni ödül töreni ile kutladı.

  [​IMG]
  Törende yaptığı konuşmada, iş kazalarının ülkemizde her altı saatte bir ölüme, her dört saatte bir sürekli iş görmezliğe neden olduğunu vurgulayan İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli, iş kazasız geçen 1.000.000 çalışma saatine ulaşılmasından dolayı İpek Kağıt çalışanlarını kutladı…

  Türkiye temizlik kağıdı sektörünün lideri İpek Kağıt, iş kazasız çalışma saatlerinde yeni başarılara imza atıyor. Temel amacını “iş kazalarının yaşanmadığı bir iş yeri oluşturmak” olarak belirleyen ve bu doğrultuda geçtiğimiz yıllarda iş sağlığı ve güvenliği politikasını güncelleyen İpek Kağıt, Kasım 2011-Ağustos 2012 döneminde tam 284 günü iş kazasız geçirdi. Bu süre çalışma saati olarak bakıldığında 1 milyon saate yani 15 çalışanın çalışma hayatları boyunca harcadıkları mesaiye denk geliyor…

  İş kazasız bir iş yerinin hayal olmadığını gösteren İpek Kağıt, “İş Kazasız 1.000.000 Çalışma Saati”ni, İpek Kağıt Yalova Fabrikası’nda düzenlenen ödül töreni ile kutladı. Törende yaptığı konuşmada, iş kazalarının ülkemizde her altı saatte bir ölüme, her dört saatte bir sürekli iş görmezliğe neden olduğunu vurgulayan İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli, iş kazasız geçen 1.000.000 çalışma saatine ulaşılmasından dolayı İpek Kağıt çalışanlarını kutladı.

  Törene katılan Selüloz İş Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Hüseyin Canbal, İpek Kağıt’ın sektöründe her konuda olduğu gibi iş güvenliğinde de çok farklı bir yerde olduğunu söylerken Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan da yaptığı konuşmada, iş sağlığı ve güvenliğinde asıl amacın “çalışanların evlerine her gün sağlıklı bir şekilde dönmesi” olduğunu belirtti. Dr. Erdal Karamercan, Fabrika Direktörü Erdem Ülkümen ile İş Yeri Sendika Baş Temsilcisi Murat Yürük’e günün anısına bir de plaket armağan etti…
  Yayınlama Tarihi: 03 Ekim 2012
  kaynak
 2. Mine Soysal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  126004
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  AYDIN ELİT OSGB
  bu yaklaşımın tüm işverenlere örnek olmasını diliyorum.işyerinden sağ sağlim eve dönmeyi hak eden tüm çalışanlar için hayal gibi görünen kazasız çalışma hayatı her işyeri için gerçeğe dönüşür..temennimiz bu..
 3. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Eskişehir
  Sertifika Numarası:
  45030
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
  tebrikler...tüm işverenler için, çok güzel bir örnek olabilecek, İş sağlığı ve Güvenliği Bilinci.... emeği geçen herkese teşekkürler...
 4. isgforum İSGforum Üyesi

  daha fazla örnekleri görmek ve duymak dileklerimle..bu arada ipek kağıt firmasını idari personellerinden çalışan tüm çalışanlarını tebrik ediyorum..huzurun olduğu yerde,verimlilik,üretim ve kaznç olur...iş güvenliğinin sonuclarını daha fazla görecez..