1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

İş Sağlığı Kanunu İhmalkarlığı Affetmiyor

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 8 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İnsan Kaynakları Derneği (İKAYDER) Başkanı Bülent Öz, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile işverenlere önemli sorumluluklar yüklediğini söyledi.

  İKAYDER, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nda yer alan düzenlemeler ile iş sağlığı ve güvenliği kuralları hakkında bilgi verdi. Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde gerçekleşen toplantıda, 1 Temmuz 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun gerek iş verenlere, gerekse çalışanlara önemli yenilikler sağladığını ifade eden Öz, ”Sürecin takibi noktasında biz insan kaynakları çalışanlarına önemli sorumluluklar yüklendi. Bu kanunun önemli maddelerinden biri 26. maddenin b fıkrası olan iş güvenliği uzmanı veya işyeri hekimi görevlendirmeyen işverene bir çalışan için 5 bin TL, aykırılığın devam ettiği her ay için aynı miktar, diğer sağlık personeli görevlendirmeyen işverene 2 bin 500 TL, aykırılığın devam ettiği her ay için aynı miktar idari para cezası öngördü. Biz insan kaynakları çalışanları olarak, sürecin başka bir disiplinle tekrar ele alınması için işverenlerimize bu konuda uyarıları yapacağız. İş sağlığı ve güvenliğinin alınması noktasında bu süreç geliştirmek zorundayız” dedi.

  kaynak:http://www.haberfx.net/is-sagligi-kanunu-ihmalkarligi-affetmiyor-haberi-618482/