1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Defteri

Konusu 'Formlar' forumundadır ve efecan tarafından 21 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. efecan İSGforum Üyesi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURUL DEFTERİ

Ekli Dosyalar:

2. Murat KIRBAŞOĞLU İSGforum Üyesi

paylaşım için teşekkürler
  3. İSGC İSGforum Üyesi

elinize sağlık...
  4. mehmet said özkaplan İSGforum Üyesi

merhabalar
    kurul defterinin noter onaylı olması gerekirmi?
    tespit ve öneri defteri onaylı olur diye biliyorum yanlışmı acaba
  5. isgforum İSGforum Üyesi

kurul defteri yönetmeliğe göre düzenlenmiş bir tutanak şeklidir ve noter tasdikli olmaya gerek yoktur.fakat işyeri sağlık güvenlik defterinin noter onaylı olması gerekmektedir ve mahiyeti yönetmeliklerde belirtilmiştir.ama bana sorarsan kurul defteri olması ve noter onaylı olması diyede yeni yönetmeliklerde geçmesini isterdim..çünkü kurul raporları işyeri sağlık güvenlik defterinden daha etkili ve sonuç odaklı..:))
  6. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Ben çalıştığım firmadan kurul karar defterine noter onayı yaptırmasını istedim.Noter her sayfayı(tüm sayfaları numaralandırın)onayladığı zaman bu defter resmiyet kazanır sayfalar koparılıp tahrip edilemez ,hukuksal anlamı da vardır..Kurul kararlarının yaptırım gücünün olması ve resmi boyut kazanması için gerekli olduğunu düşünüyorum.Aksi takdirde bakkal defterinden farkı kalmayacağı gibi oturduğunuz yerden de yazıp çizebileceğiniz bir defter olur. Nacizane düşüncem bu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bak.İl Müdürlüğüne sordum onlar da onay yaptırılmasının doğru ve garantili olacağını söylediler.Kurulda alınan kararları tutanakla yazılı olarak tebliğ etmeyi ve tebliğ içinde imza almayı düşünüyorum.Böylece kararların uygulanmaması durumunda siz üstünüze düşeni yapmış fakat işveren sorumluluğunu yerine getirmemiş olur ki olası denetimlerde oluşabilecek sıkıntıların hesabını kimse size soramaz..
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tamamen haklısınız..katılıyorum....:))
  8. Mine Soysal İSGforum Üyesi

:)hapis cezaları filan pimpirik yaptı beni..bir de bir liste istiyorum firmadan 1-2 hafta sonra alıyorum .yapılması gerekenleri de böyle yaparlarsa yandım dedim kendi kendime.bir de karar defterine yazarken süre belirttim..
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yaptığınız herşeyi risk analizi gibi düşünün tehlike-risk-şiddet-termin tarihi-sorumlu kişiler vb..DÖF ler bile öyledir..bu işin %75 işletme kontrolü %25 ise raporlaması,döküman kontrolü ve yasal gerekler car curt işte..mine hanım sorun devam ediyorsa o sorunu devamlı yazın bunuda unutmayın..teknik nezaretçilikten gelir bizde..
  10. Burcu Gökmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben ortak sağlık ve güvenlik birimi die bi defter aldım. iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tedbir ve öneriler defteri. bu defter yeterli olur değil mi?
  11. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Burcu Hanım, sözlesmenın gecerli oldugu iyerıne özgü onaylı İSG defteri olmalı.
  12. Nihal Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar:''İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURUL DEFTERİ '' dosyalarını indir me yapamadım.dosyalar silindi mi acaba?
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURUL DEFTERİ
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ekten indirebilirsiniz...:)

Ekli Dosyalar:

14. Burcu Gökmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu defterin mi noter onaylı olması gerek?
  15. Ali Ünal İSGforum Üyesi

kurul tutanaklarında noter onayına gerek yok
  16. Nihal Özdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler..
  17. Burcu Gökmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler Ali Bey,
    ben de kurul defterinde onaya gerek yok die biliodum ama emin olamadm
  18. Ali Ünal İSGforum Üyesi

rica ederim...
  19. barkanozmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Burcu hanım almış olduğunuz defter İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tespit ve Öneri Defteri 'dir. Tüm sayfalarının onaylatılması zorunlu olan ve denetçi istediğide gösterilmesi zorunlu olan defterdir. Kurul Karar Defteri ise onaylatma zorunluluğu olmayan ve aylık kurul kararlarının yazıldığı defterdir. Eğer çıktı almak ve arşivlemek zor gelirse hazır defter almanızı tavsiye ederim. her iki defteri set halinde www.netkirtasiye.com adresinden tedarik edebilirsiniz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Ocak 2013 ---
    Burcu hanım almış olduğunuz defter İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tespit ve Öneri Defteri 'dir. Tüm sayfalarının onaylatılması zorunlu olan ve denetçi istediğide gösterilmesi zorunlu olan defterdir. Kurul Karar Defteri ise onaylatma zorunluluğu olmayan ve aylık kurul kararlarının yazıldığı defterdir. Eğer çıktı almak ve arşivlemek zor gelirse hazır defter almanızı tavsiye ederim. her iki defteri set halinde www.netkirtasiye.com adresinden tedarik edebilirsiniz.
  20. Ercan İSGforum Üyesi

Teşekkürler...