1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

İş yeri güvenliği

Konusu 'Köşe Yazıları' forumundadır ve efecan tarafından 31 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. efecan İSGforum Üyesi

  Geçtiğimiz Haziran ayı başında İş Yeri Güvenliği ile ilgili bir kanun yayınlandı.Oldukça detay hususları mevzu eden bir kanun.
  untitled.png
  O kadar ki, hemen hemen " her türlü iş yerinde", hatta apartmanlarda dahi "doktor", "hemşire" ve "güvenlik uzmanı" bulundurma zorunluluğu getirildi bu kanunla.
  Gelin görün ki, 27 Temmuz 2012 tarihli Hürriyet gazetesinde, Amasya YEDAŞ' da çalışan çok genç bir elektrik işçisinin,100 metre yükseklikteki bir uçurumun kenarında bulunan elektrik direğine, arızayı gidermek için tırmanırken düştüğünü okudum. Beynimden vurulmuşa döndüm.
  Bu nasıl iştir?
  Zaten İŞ YERİ GÜVENLİĞİ ile ilgili eski bir kanun var. Yenisinin ise dumanı üstünde tütüyor. YEDAŞ gibi koskoca bir şirket gerekli tedbiri almadan işçiyi direğe tırmandıtıyor.
  Gazetede okumadım ama, hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı ortada.
  En az üç tane kancalı ve bir tanede sabit güvenlik kemeri olsa, hatta ilave olarak elektrik direği dibinde şişme branda yatak bulundurulsa işçininin ayağı kaysa da, rüzgar kuvvetli esse de can kaybı olur muydu?
  Nasıl bir ülkeyiz anlayamıyorum?
  Hükümet her türlü kanunu çıkartıyor. Gazeteler yazıyor. Televizyonlarda açıklamalar yapılıyor. Sonuç sıfır.
  Bunun en ilginç örneğini " Kadınlara Şiddet " konusunda da görüyoruz.
  Kanunlar çıktı. Buna karşılık kadınlara karşı şiddet ve öldürme olayları önemli ölçüde azalacağına, önemli ölçüde arttı. Her gün gazetelerde kocası tarafından öldürülen bir kadının haberini okuyoruz.
  Nedir bu kardeşim?
  Bir bilene sormak isterim! Kanunlar süs olsun diye mi çıkartılıyor?
 2. filizfiyci Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TAÇKAYA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
  bende aynı şeyi bugün haberleri izlerken söyledim neymiş araba vergi cezaları olanlar hemen durdurulacakmış madem işimize gelen kuralları bukadar çabuk uygulayabiliyoruzda tabi budurum devlete faydalı iş güvenliğ iile ilgili o zaman 150 işçisi var daha hala isguzman bulundurması gererktiğini bilmiyo bu yasalar neden bukadar çabuk işlenmiyo sıkı denetim yap aman kim yapacak yatmak varken
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  150 işçi çalıştırıp,niye işyeri hekimi yada iş güvenliği uzmanı çalıştırayım ki diyen işverenler var,neden sorusunu sorduğumuzda şimdiye kadar bişe olmadı hem denetleyen eden yok ki ceavbını aldık sorumuza karşılık..gerisini siz düşünün..
 4. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  süs için değil şşşşşşşşş için kanun çıkıyor