1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

İşe başlama? ve Belge çıkış tarihi?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve ahmet akko tarafından 8 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. ahmet akko İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  slm iyi günler...​
  21 ekimde gireceğim iş güvenliği uzmanlığı sınavını kazandıktan sonra belgeyi ne zaman alabilirim?​
  Bir iş teklifi aldım osgb firması kuracakmış iş yeri hekimi istanbulda bulunduğum bölgeye yakın olduğu için beni daha uygun görüyor ücretlendirmede maaş artı pirim dedi ama maaş konusunda net bir rakam söyleyemedik sizce ne kadar maaş istemeliyim.
  Bütün sorumluluk firmada diyor iş güvenliği uzmanında değil diyor.​
  Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.​
 2. ahmet akko İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  arkadaşlar maaş önemli sonuçta hepimiz ev geçindirmeye çalışıyoruz. Sizce bizim hakettiğimiz değer ne?
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  el cevap:

  1-sorumlu müdürlük yapacakmısın,yapacaksan firma ile alakalı tüm sorumluluk sorumlu müdürde olur.Firmada falan sorumluluk olmaz.
  2-sorumlu müdür değilde isg uzmanı olarak bile çalışsan senin başın ağrımaya müsait,kanunen sorumlusun ve sertfikanın askıya alınması ve hapis bile yiyebilirsin..çünkü uzmansın..
  3-1500 tl garanti, artı anlaştığın firma başına 250 tl den anlaş..
 4. Ozan Uyanık İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Erkan Bey;

  02 Temmuz 2011 sınavında başarılı olup belgemi iş sağlığı ve güvenliği müdürlüğünden belge aldım, bu belgeyle ilgili yeni kanuna göre bir işlem yaptırmam gerekiyor mu? belge değişikliği gibi?
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  bakanlık gerek duyarsa..duyuru yada açıklama yapar..kanun çıkmadan yada çıktıktan sonra verilen sertifikalar aynıdır..şu anda bir sıkıntı yok..kazandın ve sertifikanı aldın problem yok..sonra ne olur bilmiyorum,yılan oynuna döndü zaten zırt bırt sınav iptal etmeler,sertifika iptal etmeler milleti koyuna çevirdiler..bunlar üç-beş A sınıfı kitapsız yüzünden oluyor...birileri bu işten rant sağlıyor,birileri hakkını vermeye çalışıyor,birileri hakkıyla yapmaya çalışıyor,ortalıkta angut çok..
 6. Ozan Uyanık İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ok teşekkürler!
 7. İSGC İSGforum Üyesi

  sınavı kazandıktan sonra dilekçe ve ekleri yatıracağın parayla beraber bakanlığa gönderdikten en geç 15 gün içinde sertfikan gelir..tüm sorumluluklar sorumlu müdürdedir..maaşa gelince de sana kalmış birşey ama 1750 den aşağıda çalışma derim...
 8. efecan İSGforum Üyesi

  hakettiğimiz değeri biraz bilgi ve tecrübe belirler fakat bu işinde standardı olmalı tabi..devlet insan kaynakları müdürlüğü kurmalı,bu ülkede mühendis işçi muamelesi bile görmüyo sorsan sende işçisin derler...ama nerde..:)..işçiyimi kendimimizimi koruyacağız Allah yardımız olsun...
 9. ahmet akko İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  pirim konusunda ne düşünüyorsun? ne istemeliyim?