1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı Süre Hesaplama ve Tehlike Sınıfları

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kolay gelsin...:eek:

Ekli Dosyalar:

2. Murat Ilgaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93835
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    paylaşım için teşekkürler, peki yapılan iş içinde az tehlikeli ve tehlikeli sınıfta yapılan işler içiçeyse hangi sınıflamaya göre degerlendırılecek tehlikeli sınıfa göre mi?
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    asıl işe bakılır...asıl iş tehlikeli ise tehlikeli, az tehlikeli ise az tehlikeli sınıfında değerlendirilir.
  4. hakand İSGforum Üyesi

TEŞEKKÜRLER...
  5. ErmanBAĞCI İSGforum Üyesi

Çok Güzel Paylaşım Elinize Sağlık
  6. isg_87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    peki bu roma rakamları ile muhasebecilere gönderilenler ne oluyor. Mesela diyork i 5510 kanununa göre 01.01. 1999 tarihinde III- sınıf tehlike sınıfndaydınız.
    Daha sonrada VIII- tehlike sınıfında işlem görmesine karar verilmiştir. Bu ne demek oluyor acaba ?
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    örnektir takılma sen..yakında yeni yönetmelikler yayınlancaktır..süreler değişecek..ve firmalar sistemlerinde nace kodları ile tehlike grupları ortaya çıkacaktır..her firma tehlike grubunu bilecek..
  8. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bir firmada farklı tehlikeli sınıflara giren işler yapılıyor ise, en yüksek sınıf baz alınır,diye biliyorum.Bir ara birkaç profesyonele danışmıştım bu konuyu oradan biliyorum
  9. Sebile Cömert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    paylaşım için teşekkürler
  10. Sebile Cömert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    erkan bey ben şimdi ıso 9000 kursuna başladım başdenetçi olabilmek için 20 adam iş günü çalışılması yani staj yapılması gerekiyormuş bunun için izmirde tanıdığınız firmalar yada kişiler varmı acaba mart ayındada ohsası alacağım bunun içinde aynı şartlar var,bana bu konuda kimler yardımcı olurlar acaba
  11. dythrambos İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuda mevzuatta epey bir araştırma yaptım, ancak bir sonuca ulaşamadım.. NACE koduna göre işyeri tehlike sınıfı belirleme vardı önceki uygulamalarda..
    Mantık sizin söylediğinizi öngörüyor Tuğba Hanım, ancak kişiler haricinde firmalara sunulması gereken fiziksel döküman da gerekiyor. Bu sebeple kafam halen biraz karışık.
    Aynı SGK sicil numarasına sahip, adresleri birbirinden farklı un ve yem fabrikası olan bir tesis nasıl değerlendirilmeli?
    Aynı adres içinde aynı firma içerisinde 3 farklı SGK sicil no'ya sahip (Yapı Malzemeleri satan ve beton santrali olan) işyeri nasıl değerlendirilmeli?
    Şu an Türkiye'de mevcut sayısı yeterli olmayan diğer sağlık personeli tüm firmalarda istihdam edilmeli mi?
  12. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende böyle biliyorum asıl iş olmasa bile tehlike sınıfı en yüksek olan iş esas alınır..
  13. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    yeni kanuna göre en tehlikeli iş değil ana iş dikkate alınacak
  14. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    SGK sicil numarasına bakmayın zaten,bizim bu konuda ayrıca tebliğimiz var ,taslak halinde olan yürürlüğe girecek yakın zamanda..Çıktığında tüm bu karışıklıklar çözülecektir.Örneğin sizin bahsettiğiniz yapı malzemeleri ile ilgili firma sadece satıyor ise (emin değilim bakmadım) az tehlikeli ,diğer firma beton santrali ise çok tehlikeli (tebliğde kontrol etmedim)sınıftadır.Böyle olunca da ikisindede farklı çalışma saatleri uzmanlar bulunmalı gibi gibi
    hem santral hemde beton satıyor ise santral olarak hangi sınıfa giriyor ise o şekilde değerlendirilmeli
  15. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

KASIM ÖZER in beyanına göre bu hafta için TEHLİKE SINIFLARI TEBLİĞİ açıklanacak
  16. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Hangi maddeye göre peki,öyle söyleniyor da,çıkacak yönetmeliklerle netleşir bu
  17. sezginumt İSGforum Üyesi

ellerinize sağlık
  18. Nuray İSGforum Üyesi

Yine paylaşım süper elinize sağlık , elimiz kolumuz oldunuz.