1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

İNŞAAT İŞÇİLERİ KAVGA ETTİ: 4 YARALI, 8 GÖZALTI

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 19 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Vanlı 30 işçi arasında yevmiye nedeniyle çıkan tartışma, taşlı- sopalı kavgaya dönüştü.
  Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Konacık Beldesi’ndeki inşaatta çalışan ve çoğu akraba olan Vanlı 30 işçi arasında yevmiye nedeniyle çıkan tartışma, taşlı- sopalı kavgaya dönüştü. Polislerin güçlükle ayırdığı kavgada 4 işçi yaralanırken, 8 işçi gözaltına alındı.
  [​IMG]
  Bodrum’a bağlı Konacık Beldesi’nde 4 ay önce yapımına başlanan Derviş Adnan Özsoy Sağlık Ocağı ve İlçe Halk Sağlığı Laboratuvarı inşaatında çalışan, çoğu akraba 30 işçi bugün sabah saatlerinde, yevmiye ödemeleri konusunda tartışmaya başladı. Van’dan geldikleri öğrenilen işçiler, tartışmanın büyümesi üzerine birbirlerine taş ve sopalarla saldırdı. İnşaat alanında başlayan kavga, Konacık pazaryeriyle sokakta da devam etti. Kavgayı görenler durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis ekibi, kavgayı ayırmakta güçlük çekti. Polis, cop ve biber gazı kullanıp tarafları dağıttı. İşçilerden 8′i gözaltına alınırken vücutlarına aldıkları darbelerle yaralanan 4 işçi, çağırılan ambulansla 1 No’lu Sağlık Ocağı ve Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı.
  [​IMG]
  Kavgaya, işçilerden bazılarının ustalarından para isteyip, alamayınca çalışmayacaklarını söylemeleri üzerine, diğer işçilerin tepki göstermesinin neden olduğu belirtildi. İşçilerden Mehmet Ünlü (29), “İki gündür yatakhanede yevmiyeler nedeniyle devam eden tartışma, arkadaşlarımızın ustaya küfür etmesi ile kavgaya dönüştü. Hepimiz akraba ve tanıdığız, büyütülecek bir olay değildi” dedi.
  İnşaatın müteahhidi Oktay Şenses “Kavganın çıkış nedenini tam olarak bilmiyoruz, ancak bu işçilerin büyük bölümü akraba, birbirlerine küfür ederek çıkan tartışma sonradan taşlı sopalı kavgaya dönüşmüş” diye konuştu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
  17 Şubat 2012
  http://hseengineer.net/insaat-iscileri-kavga-etti-4-yarali-8-gozalti.html