1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

İnşaat işçisi öksürürken ağzındaki çivileri yuttu

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve efecan tarafından 26 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. efecan İSGforum Üyesi

  Zonguldak'ın Devrek ilçesinde inşaatta çalışan bir işçi, öksürünce ağzındaki çivilerden ikisini yuttu. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne sevk edilen işçinin karnındaki çiviler operasyonla çıkartıldı.
  İnşaat işçisi Yunis Harmankaya (37), tahtaya çaktığı çivilerin bir kısmını ağzına aldı. Bu sırada öksüren Harmankaya, farkında olmadan çivilerden ikisini yuttu. Bir süre sonra karnında ağrı hisseden Harmankaya, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne getirildi.
  manset.jpg
  Nöbetçi olan Genel Cerrah Opr. Dr. Hüdaver Nurlu, Harmankaya'nın filmini görünce ameliyata karar verdi. Opr. Dr. Cem Cençay ile ameliyata giren Opr. Dr. Nurlu, 2 saat sonra çivileri karnından çıkardı. İnşaat işçisi Harmankaya'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  Harmankaya'nın ilk geldiği anda sancı ve ağrılardan yerinde durmadığını açıklayan Opr. Dr. Hüdaver Nurlu, film çekinildiğinde karnında çivilerin olduğunu fark ettiğini söyledi. Çivilerin mide ile kalın bağırsağa geldiğini ve karın bölgesine dayandığını belirten Nurlu, "Zamanında müdahale edilmeseydi hastayı kaybederdik. Şükürler olsun, şu anda hastamızın sağlık durumu iyi 2-3 gün içersinde hastamızı taburcu edeceğiz." dedi.

  Ameliyatın zor fakat başarılı geçtiğini ifade eden Opr. Dr. Cem Cençay ise "Ameliyat 2 saat sürdü. Çivileri çıkarmak zor oldu. Fakat başardık. Hastanız büyük bir tehlike atlattı." diye konuştu.

  Harmankaya, inşaatta çalışırken ağzına aldığı çivilerden ikisini farkında olmadan yuttuğunu belirtti. Harmankaya, kimsenin ağzında çivilerle çalışmamasını istedi.

  26 Temmuz Perşembe

  http://www.stargazete.com/guncel/insaat-iscisi-oksururken-agzindaki-civileri-yuttu/haber-647975