1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

İnşaatla ilgili uyarı afişleri

Konusu 'Etiket ve Posterler' forumundadır ve Ayşe Selcen CANDAN tarafından 15 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Ayşe Selcen CANDAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Haliloğulları OSGB
    İnşaatlarda kullanabileceğimiz uyarı afişleri temin edebileceğimiz bir yer varmı;işçilerin ilgisini çekecek türden afişler arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.iyi çalışmalar.....
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ekte ki afişleri kullanabilirsiniz..işinize yarar diye düşünüyorum.

Ekli Dosyalar:

3. Ayşe Selcen CANDAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Haliloğulları OSGB
    çok teşekkürler...
  4. volkan seven İSGforum Üyesi

5. Mehmet Mustafa Akgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKGÜL ÇELİK END. HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
    Paylaşımınız için teşekkürler.
  6. müslüm İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan TEŞEKÜRLER
  7. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iş yerlerinde kullanılan uyarı ve ikaz işaretlerinin daha net olanları var mı?
  8. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sanırım ya gözümden kaçıyor sürekli ya da bulamadım. kısa yollarını paylaşmanız mümkün mü fatih bey
  9. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şu veya bu diyemeyeceğim aslında şimdi. a4 ebadında en azından a5 ebadında birşeylere bakmıştım aslında ben. şu an uzman adayıyım, ve inşaat mühendisiyim. eşim ile beraber giriyoruz sınava o da yüksek jeoloji mühendisi. ama mesleklerimizin dışında mesela şu an radyasyon, bundan korunma da yaptığımız işlerin arasında yer alıyor. uzman olduktan sonra da aslında amacımız kendi mesleklerimiz ile bir şeyler yapmak ama yine de ne çıkacağı belli olmaz karşımıza diye düşündüğümüzden bulabildiğimiz her dökümanı toplayıp en azından arşivimize katalım diye düşünüyorduk..
    paylaşım için teşekkürler. hepsine bir göz atacağım, hemen cevap vermek zor olur diye peşin peşin yazayım dedim :) ama a1 ebadı da çok küçük oluyor aslında. neyse bu da şimdilik yeterli gibi...
    elinize sağlık...
  10. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    anladım. o zaman, inşaat, maden, ve radyasyon ile ilgili olanlar yeterli olacak diycem hatta bunlara sağlık ve hijyen ile ilgili olanları da ekleyelim diycem ama, bu bile epey bir yapar...
    site üzerine wetransfer.com gibi bir web depo alanına atıp linkini ekleyerek bırakmanız mümkünmüdür? bu şekilde çok vaktinizi almaz sanırım. olmazsa da sağlık olsun o zaman...
  11. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    mesela radyasyon ile ilgili olarak çalışılan yer ya yüksekte bir yer, ya da dar bir borunun içi. bu durumda yüksekten düşme, ve 100 lük bir boru içerisinde çalışan kişi için başı çarpma konusunda ikazlar gerekir. radyasyonlu ortam işaretini unutmamak gerekir tabiki. bu konuda çalışma olduğunda bölgeye giriş ve çıkışı kesinlikle önlemek için uyarı lehvaları da gerekir. maden konusunda da aslında tüzük ve yönetmelik içerisindeki karşılığı olan uyarılar yeterli olur, ki olmazsa olmaz uyarıların nasıl şeyler olduğu kara kitapta yazıyordu. geri kalan ufak tefek uyarılar için genel uyarı ikaz işaretleri yeterli olur inancındayım... bu konu ile ilgili olarak eşim ile görüşüp daha detaylı bilgi vermeye çalışırım...