1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

İSG Uzmanı'na Sorumlu Müdürlük!

Konusu 'OSGB' forumundadır ve İbrahimAyaz tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. İbrahimAyaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben C sinifi isg uzmaniyim.bir osgb de işe başlamak üzereyim.yeni açilmiş olan bu osgb de tek uzman olarak ben calisacagim.osgb sahibi ise bir işyeri hekimi.. Isg uzmanlik sozlesmesi ile birlikte sorumlu mudurluk sozlesmesi de imzalamam isteniyor..bunu yapmak zorunda miyim acaba? Imzaladigim taktirde maasta artis talep etmeli miyim?
  2. bayramali İSGforum Üyesi

Sorumlu Müdürlük bakanlıktan da istenen ve sistemede ataması yapılacak OSGB ile alakalı resmi süreci takip edecek ve de çalışmaları yapacak kişidir..anlaşma yaprken üstünüze alacağınız sorumluluğun ne derece önemli olduğunu unutmayın..maaş konusuna gelirsek OSGB alınacak diğer uzmanlara karşın maaş farkı olmalıdır diye düşünüyorum..ibrahim bey...
  3. bayramali İSGforum Üyesi

Ali Seryal Binici(facebook üzerinden vermiş olduğu cevap hoşuma gitti yayınlayak dedik millete faydası dokunsun istedik)
    Arkadas, sana verilen gorevin ne anlama geldigini biliyorsundur umarim. Soruna gelince sorumlu mudur olmak zorunda degilsin, hekim de olabilir, anladigim kadariyla hekim ve uzmandan olusan bir osgb... Osgb sahibide hekim ise neden sorumlu m
    udurlugu kendi almamis? Burda guven cok onemli, bir yaralanmali yada ölümlu is kazasinda, yada eksik bir uygulamada bakanlik seni muhatap alir,kisacasi senin imzan ve onayin olmadan osgb sahibi yada hekim hicbir sozlesme yapamaz, yapilan sozlesme ve bildirimleri ancak sen bakanliga bildirimini yapabilirsin.Maasin artmasi konusundaki soruna gelince ben bu tamamen duygusal konularla ilgilenmiyorum ;) karar senindir, aldigin sorumlulugun ve verdigin emegin fatkli bir bedeli olmak zorundadir.
    https://www.facebook.com/aliseryal
  4. tigger İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence sorumlu müdürlük işine hiç bulaşma.
  5. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :) uzmanlık yapın kendi işinizden sorumlu olun.aynı teklifi bende aldım hatta daha garip rakamla.reddettim pişman değilim :)
  6. İSGC İSGforum Üyesi

iyi hesap kitap yapmak lazım..katılıyorum..