1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

İzleme ve Ölçme Prosüdürü

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  1. AMAÇ:
  Kuruluşumuzda ürün ve hizmet gerçekleştirme proseslerindeki, tedarik edilen malzemelerin girdi, hizmet (proses) sırasındaki ve son (çıktı) izleme ve ölçmenin nasıl yapılacağını anlatmaktır.

  2. KAPSAM:
  Bu prosedür kuruluşumuzdaki izleme ve ölçme ile ilgili tüm faaliyetleri kapsar.

  3. SORUMLULUK:
  Şantiye Şefi /Proje Müdürü: Şantiyemizde izleme ve ölçme faaliyetlerinin uygulanmasının takibinden sorumludur.

  Kalite, Çevre, İSG Yönetim Sorumlusu / Çevre ve İSG Sorumlusu : İzleme ve ölçme faaliyetlerinin ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği şartlarına ve bu prosedür esaslarına uygun olarak uygulanmasını sağlamaktan sorumludur.

  4. UYGULAMA:

  4.1. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ:

  İdarenin hazırladığı şartname kapsamında belirtilen maddelerin gerçekleştirilmesi doğrultusunda belirlenir. Müşteri memnuniyetsizliği durumunda İdare tutanak tutarak memnuniyetsizliğin nedeni belirtilir.

  İdareden herhangi bir sözlü şikayet geldiğinde, şikayeti alan personel Kalite, Çevre, İSG Yönetim Sorumlusuna ve Genel Koordinatöre değerlendirmesi için iletir.

  Temel amaçlarımızdan biri kuruluşumuza idare tarafından beyan edilen sözlü veya yazılı her türlü şikayeti değerlendirmek ve tekrarını önleyerek etkin bir şekilde uygulamaktır.

  Kuruluşumuz Kalite Yönetim Sisteminin performans ölçümlerinden en önemlisi müşteri memnuniyeti ve müşteri algılamasına yönelik olarak yaptığı, ürün ve hizmet gerçekleştirme proseslerinin izlenmesi ve ölçülmesi ile yapılan ve sürekli iyileştirmeyi esas alan izleme ve ölçüm faaliyetleridir.

  Şikayetle ilgili karar verildiğinde Düzeltici/Önleyici Faaliyet Prosedürüne göre düzeltici ve önleyici faaliyet çalışmalarını başlatırlar. değerlendirilme ve sonucu hakkında ilgili tarafa bilgi verilir.

  Ayrıca kesin ve geçici kabullerde müşteri algılamasının kuruluşumuzca izlenmesi açısından kullanılan araçlardır. Bu kabuller esnasında çıkan uygunsuzluklarda kuruluşumuz tarafından idarenin şikayeti olarak değerlendirilir ve bununla ilgili tedbirler Düzeltici / Önleyici Faaliyet Prosedürüne uygun olarak değerlendirilir.

  4.2. İç Tetkik

  İç Tetkik Prosedürü esaslarına göre yapılır.

  4.3. Proseslerin İzlenmesi ve Ölçülmesi:

  Proses ve girdi sırasındaki ölçüm ve izlemeler İhale makamları ve/veya yasal mevzuat şartları hükümlerine göre gerçekleştirilir.
  Taahhüt edilen işin gerçekleştirilmesine yönelik satın alma faaliyetleri Satın Alma ve Tedarikçi Değerlendirme Prosedürü esaslarına göre yapılır.

  Yurtiçi ve yurtdışı firmalardan satın alınan malzeme, ekipman, araç ve gereçler satıcı firmanın sevk irsaliyesi ile gelir. Kuruluşumuza gelen her türlü malzeme / ürün teslim alan personel tarafından gelen malzemelerin irsaliyede belirtilen cins ve miktar ile karşılaştırılması yolu ile kontrol edilir. İrsaliyede fazla veya eksik varsa irsaliye üzerine not olarak düşülür. Hasarlı veya belgede belirtilenden farklı bir malzeme söz konusu ise malzeme teslim alınmaz. Bu durum yetkili personele bildirilir. Düzeltici/Önleyici Faaliyet Talep Formu Şantiye Şefi / Proje Müdürü tarafından tanzim edilir.

  Ekli Dosyalar: