1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Şantiye'de c sınıfı

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve kaansekban tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. kaansekban İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47591
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    merhaba arkadaşlar,

ben 2012 Mayıs sınavında başarılı olarak C Sınıfı İş Güvenliği uzmanlığı belgesini aldım. Şimdi İstanbul'da bir İnşaat şantiyesinde çalışmaktayım. Ana firmada değil, mekanik taşeronunda çalışıyorum. Ana firmanın(yani inşaatı üstlenen firmanın) bir A sınıfı danışmanı mevcut. bu durumda ben de bu durumdan yararlanabilir miyim? Neticede Ağır ve Tehlikeli işler sınıfında bir ortam inşaat şantiyesi. Ayrıca şantiyede taşeronlar iş güvenliği defteri tutmuyor, sadece İş Güvenlik Birimini kurmuş olan ana yüklenici firma tutuyor. Onlar da bizi toplantılarına çağırıyorlar. Neler yapmak lazım? Bu ortamda benim çalışmam yasal mıdır? defter ayrıca kendi firmam için tutmam gerekir mi? Ek olarak yapacaklarım nelerdir? sorumluluk sigortası hakkında da bilgisi olan var mıdır acaba?

teşekkür ederim. saygılarımla,

Kaan Altay Sekban
    jeoloji Müh./ C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
  2. kemal colak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Bende buna çok benzer bir durumdayım yorumlarınızı bekliyorum . teşekkürler
  3. Feyza Çolak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    sizin yaptığınız orda danışmanlıktan öteye gitmez sertefikanızın işlemesi için ya osgb ye bağlı çalışmanız veya az tehlikeli ile tehlikeli sınıfta tam zamanlı olarak çalışıp bunu bakanlığa çalıştığın firma ile birlikte bildirimini yapman gerekir... kısmi zamanlı olarak çalışacaksan işler çok daha farklı ;)
  4. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C Sınıfı İş Güvenliği uzmanı olarak işe yeni başlayan arkadaş??
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Haziran 2014 ---
    Yardımcı olabilir mi?
  5. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    öncelikle her taşeron ayrı bir işletme demektir. ayrı işletme demek bildirimi olan uzman demektir hekim demektir. yani bağlı bulunduğunuz taşeronun isgkatip sistemine girildiğinde b veya a sınıfı uzman ayrıca hekim bildirimi yapılması gerekmektedir. Başta dediğim gibi siz ayrı bir firma olarak değerlendirilirsiniz. Size özgü bir risk değerlendirmesi, karar defteri, siz tarafından verilen eğitimler gibi gibi. Yani şuan sizin orada çalışmanız sakıncalı. bu durumu işverene paylaşınız
  6. sema cymz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63715
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C Sınıfı İş Güvenliği uzmanı olarak işe yeni başlayan arkadaşlar ? kimse yokmu ?? :)
  7. SEvDAaa İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59495
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İMES
    bende aynı durumdayım sadece danışmanlık yapıyorum sahada gezıyorum yüklenici firma herşeyi hallediyor.