1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Şehriban'ın hayatını karartan iş kazası

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 10 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İplik boyama fabrikasında çalışırken, geçen haziran ayında buhar kazanının patlaması sonucu vücudunun yüzde 80'i yanarak ölümden dönen 18 yaşındaki Şehriban Aktaş, yaşamını yatağa bağımlı olarak sürdürüyor.

  BURSA - Merkez Yıldırım İlçesi Samanlı Mahallesi'nde yaşayan 5 çocuklu Zinet ve Selahattin Aktaş çiftinin dördüncü çocukları olan Şehriban Aktaş, lise eğitimini yarıda bırakarak mahalledeki bir iplik boyama firmasında 13 ay önce işçi olarak çalışmaya başladı. Şehriban'ın hayatı, geçen haziran ayında çalıştığı firmadaki boyama kazanının basınç nedeniyle patlaması sonucu kabusa döndü. Çalışma arkadaşı Havva Taş'ın öldüğü 6 arkadaşının da yaralandığı kazada, Şehriban Aktaş'ın yüzü hariç, vücudunun kalan bölümü yüzde 80 oranında üçüncü derece yandı. Şehriban Aktaş, olayın ardından kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde toplam 5.5 ay yattıktan sonra, tedavisinin kalan bölümünün evinde sürdürülmesi için taburcu edildi.

  YATAĞA BAĞIMLI, ACILAR İÇİNDE
  Yatağından kalkamayan ve tedavi giderleri SGK tarafından karşılanan Şehriban Aktaş'ın kapanmayan yaraları Yıldırım Belediyesi'nin evde bakım sağlık ekibi tarafından iki günde bir pansuman edilirken, muayenesi ise ayın belirli günlerinde büyükşehir belediyesine ait ambulans ile sağlık görevlileri kontrolünde hastaneye götürülerek yapılıyor. Yüksek dozda ağrı kesicilerin dahi çektiği acılarını dinderemediğini belirten Şehriban Aktaş, kaza sonrası 70 kilodan 35 kiloya düştü. Sağlıklı en son fotoğrafını, çalıştığı fabrikada olaydan bir saat önce çektirdiğini söyleyen Şehriban Aktaş, en büyük özleminin arkadaşları gibi gezmek ve çalışmak olduğunu anlattı.

  fft16_mf1906023.jpg

  Kaza sonrası annesinin de kendisine bakması için işten ayrıldığını belirten Şehriban Aktaş şunları söyledi:

  "Bu yaşta yatalak kalmak istemiyorum. Annemin beni telli duvaklı gelin olarak evimizden uğurlamasının hayali ile yaşıyorum. Rüyalarımda, arkadaşlarımla gezip dolaştığım günleri görüyorum. Uyanınca gerçeğin bu olmadığını anlayıp ağlıyorum. Birilerinin bana sahip çıkıp en azından ayağa kalkmamı sağlamasını istiyorum."

  DÜNYA GÜZELİ KIZIM BİR ANDA ERİDİ'
  Çektiği acılara dayanamayan kızını gördükçe kahrolduğunu söyleyen anne Zinet Aktaş da duygularını şöyle dile getirdi:

  "Şehriban ağrıları yüzünden sabaha kadar uyumadığı günler oluyor. En kuvvetli ilaçlar bile acılarını dindirmiyor. Dünya güzeli kızım bir anda eridi ve bu hale geldi. Yavrumun eski sağlığına kavuşması için her gün dua ediyorum. Biz kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama başaramıyoruz. Yavrumun sağlığına kavuşması için destek bekliyorum. Benim yaşadıklarımı ancak anneler anlar."

  Baba Selahattin Aktaş ise, kızının sakat kalmasına neden olan iş kazası nedeniyle, çalıştığı firmaya avukatı aracılığı ile dava açtığını ve bu işin peşini bırakmayacaklarını söyledi. (DHA)

  http://www.radikal.com.tr/turkiye/sehribanin_hayatini_karartan_is_kazasi-1170208Radikal

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   114,5 KB
   Görüntüleme:
   9.807
 2. Bülent SEZER Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Sertifika Numarası:
  80758
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest
  Genç yaşta, hayatının baharında bu çileyi çekmek kimsenin kaderi olmamalı. Allah kolaylık versin...
 3. sema cymz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  63715
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 4. Eren B. İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  68930
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Allah yardım etsin