1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Şirket aracı ile maddi hasarlı kaza iş kazası mıdır?

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve alkan ünal tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. alkan ünal İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar çalıştığım işyerinden bana sorulan bir soru kafama takıldı araştırayım diye cevap verdim. sizlerede danışayım yardımcı olacak birisi mutlaka çıkar.

  şirket aracı ile mesai saatinde yapılan maddi hasarlı kaza iş kazası olarak bakanlığa bildirilmek zorunda mıdır? zaten trafik kaza tutanağı tutuluyor ama ayrıca iş kazası olarak not edilmeli midir?
  şimdiden teşekkürler
 2. Çalışan da yaralanma yoksa ise iş kazası sayılmaz..
 3. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Manisa
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  isghizmet
  ve kazaya karışan diğer kişilerde yaralanma yok ise.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Haziran 2013 ---
  ama aslını isterseniz normal şrtlarda kanuna göre bu maddi hazarlı iş kazasıdır. ve bildirilmesi gerekir. hatta personelin iş yeri hekimi tarafından muayeneleri yapılması ve tutanak altına alınması gerekmektedir.
 4. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Manisa
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  isghizmet
  örnek kazadan sonraki 10 yıl içerisinde şöför işten çıkarıldı ve şikayetçi oldu falan zamandaki trafik kazası yüzünden nükseden bir rahatsızlığı olduğunu bildirdiği anda şirket yüklü tazminatlar ödemek zorunda kalabilir. Türkiyede emsali bulunmaktadır.
 5. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Manisa
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  isghizmet
 6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  kaza olay araştırma raporunu tut ve olay tutanağı düzenle şahitler ve kazalılar için..olay trafik kazası ve maddi hasarlı iş kazasıdır ve bildirilmelidir.fakat kazalıların durumu iyi ve hafif suyrık yada ayakta tedavi gerektirecek durumdaysa SGK bildirmeye gerek yoktur.Tavsiyem ayakta tedavi edilen kazalar değilde ciddi ve hastanede tedavi geektiren kazalar bildirelim.yok ben bilmem diyorsanız bütün iş kazaları bildirmenizde de zarar gelmez.