1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Şoför isg talimatı

Konusu 'Talimatlar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 16 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arabaya bindiğinde bu talimatı oku. Talimatta yazılanları uygulamakla can ve mal güvenliğini sağlayacağını unutma.
    1-Arabanınklaksonu çalışıyor mu ? Dikiz aynan geriyi gösteriyor mu? Araçta görüşünü engelleyecek bir şey var mı?
    Kontrol et. Eksik varsa sorumlu amirine bildir.
    2-Arabayı kullanırken direksiyon ve frende veya başka bir yerinde hissedeceğin arızayı sorumlu amirine bildir. Kontrol
    ettir.
    3-Çalışma sahasında aracı süratli kullanma.
    4-Betoniyer altında finişeye yaklaşırken, elek tesisine yanaşırken veya başka bir durumda geri manevra yapılan yerlerde
    muhakkak işaretçi bulundur. İşaretçiyi görmeden ve işareti almadan kendi başına hareket etme. Rampalarda veya
    meyilli yerlerde geriye yanaşırken yanaşacağın yere takoz koydur.
    5-İşaretçinin damperi kaldır ve indir ikazlarına muntazam uy.
    6-Araç hareket halinde iken basamak üzerine kimseyi bindirme.
    7-Aracı atölye ve şantiye sahasında düzenli park et. Arızadan sonra hareket ettirmeden önce kontrol için tamircinin
    araba civarında bulunabileceğini düşünerek ustabaşının talimatını bekle. Kendi başına hareket etme.
    8-Aracı stop ettiğin zaman gerekli emniyet tedbirlerini al.
    9-Karayolunda araç kullanan şoförler trafik kurallarına harfiyen uyacak ve trafikçe gerekli teçhizatı yanında
    bulundurulacaktır.
    10-Özel hizmet gören vasıtaları kullanıyorsan onların çalışma prensibine uy. Çimento tankeri kullanıyorsan, çimento
    boşaltma sırasında size söylenen basıncın üzerinde tanka hava basma vasıtayı daima temiz tut. Hava filtrelerini sık
    sık temizle, Mikser kullanıyorsan, mixser içinde beton bırakıp dondurma, mixer durmadan diğer yöne hemen
    çevirme, kuru boşaltma yapma, vasıtanı sık sık yıka traktör kullanıyorsan - Traktör üzerine, çamurluk üzerine, çekici
    ve römork arabasına adam bindirme.
    11-İlgili amirin haberi ve izni olmadan kendi aracından başka araç kullanma.
    12-Aracın yapılış amacının dışında başka bir iş yapma.
    13-Size verilen araç bakım kartlarını muntazaman tut, gerekli işlemleri işaretleyerek ay sonu imzalayarak amirine
    teslim et.
    14-Vasıtanın periyodik bakımlarını bu kartlardan takip ederek yaptır.

…../…../20 tarihinde tarafıma yukarıdaki talimat okuma, okutma ve anlatılarak tebliğ edilmiştir.
    Tebliğ Eden Tebellüğ Eden

Adı-Soyadı:
    İmza:

Ekli Dosyalar:

2. buketdemir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    günlerce bunu istemiştim sizden.ben kendim hazırladıktan sonra bu çıktı.güzel olmuş ellerinize sağlık
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Buketcim,senle bundan daha güzelini hazırladık,senle hazırladığımız prosüdürün ta kendisi yukardaki safkan talimat sadece..
  4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

ya bu site bir harika ne ararsan var burda efendim gell gell yaptık olacak :))))
  5. mesut turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12845
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sizin hazırladığınıza da bakabilirsek güzel olur ;) bende hazırlıyorum kendıme ama tam istediğim gibi bir sey oluşturamadım hala
  6. Burcu Mutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkür ediyorum. Çok yararlı olacak...
  7. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bunlara uymalarını sağlayak bişeyler de var mı elinizde? :)
  8. huriyekaragoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    buna da bir göz gezirip eksik kalan yada yanlış olan bir sey varsa belirtir misiniz?

Ekli Dosyalar:

9. Hüsameddin Cebre İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok teşekkürler arkadaşlar bunların hepsini düzenleyip genel bir şoför talimatı hazırlamayı düşünüyorum.