1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Şu aralar hangi kitapları okuyorsunuz?

Konusu 'Edebiyat ve Kitap' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Osmanlı Türk Anayasal gelişmeleri -Bülent Tanör
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yıldıray Oğur; Cumhuriyetin Beyaz Mağdurları...

Tavsiye ederim, resmi tarihin dışından bakabilmemize yardımı olur.
  3. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    serinin ilk üç kitabını okudum 4. kitabı elimde tavsiye ederim kalanları da okumadıysanız okuyun:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Eylül 2013 ---
    ben elif şafak okumakta biraz sıkıntı çekiyor ve kitaplarını alıp yarıya gelmeden bırakıyordum taaa kii İskendere kadar ben çok beğendim umarım beğenirsiniz
    buket uzuner- istanbullular
  4. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    elif şafağın çoğu kitabı gibi güzeldir.
    VILADIMIR BARTOR-- FEDAİLERİN KALESİ ALAMUT
  5. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Güvencesizlik - Özay göztepe derleme - notabene yayınları (Çalışma yaşamı ile ilgili bir derleme)
    Veba - Albert Camus- Can yayınları okumayanlar kesin alber camus okusun!
    Türk Şiir antolojisi- Can yayınları şiir candır :)

elimde okunmayı bekleyen ahmet hamdi tanpınar saatleri ayarlama enstitüsü ve gezi hakkında hikayelerden oluşan "bağzı şeylere öyküler" var hangi ara okuyacaz bunları :)
  6. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ahmet Ümit / Patasana 'yı okuyorum şu anda.

Bitirir bitirmez Amin Maalouf / Semerkant'a başlayacağım. Ve ondan sonra da kendisinin diğer kitaplarına..

Belki araya Marc Levy'nin Sonsuzluk İçin Yedi Gün'ünü sıkıştırabilirim, o da vardı okunacaklar listemde :)
  7. volokine İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    jules verne - iki yil okul tatili
  8. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Amin Maalouf'un doğunun limanları ve son kitabı doğudan uzaktayı sıra ile okuyun...romanları çok güzel
  9. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    HİÇ - MARKUS ZUSAK çok iyi olmasa da başladık bi kere bitecek:)
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Biraz geç kalmadınız mı bu kitap için :) genelde 12-15 yaş arası okunur
  11. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ayıp! ;)
  12. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kitap okumanın yaşı mı olur, çocukken köyde kitap bulamazdık küçük prens ve küçük kara balığı üniversitede okudum ben!
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Pardon :) ama MEB'in ortaokullar için tavsiye kitaplarında var. Tabi yine okunabilir. Şeker portakalını da önerebilirim. 80 günde devri alemde kaçmaz.
  14. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Evet, Doğu'nun Limanları'nı bir arkadaşım da şiddetle tavsiye etmişti. Sizin de tavsiyenizi dikkate alırım, teşekkür ederim ;) Varsa başka tavsiyeleri de değerlendiririm hatta:)
  15. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şeker portakalı çok güzeldir okumak için geç yada erken diye bişey yoktur. Ayıp!
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Amin Maalouf, beyrutlu bir yazar. Eserlerini fransızca yazmasıyla tanışır. Onun başyapıtı Afrikalı Leo (Léon l'Africain)'dur. Diğer kitaplarında ne yazıkkı bu seviyeyi hiç yakalamadı. Kendisinden beklenen patlamayı bir türlü yapamamış vasat üstü bir yazardır.
  17. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Amin Maalouf'un bütün kitapları, sabahattin ali kürk mantolu madonna (kesin okunmalı), kuyucaklı yusuf, Jack london başta martin eden olmak üzere bütün kitapları, yaşar kemal ince memed es geçilmemeli, murathan mungan şairin romanı (kesin okunmalı) ece temelkuran düğümlere üfleyen kadınlar, tezer özlü kitapları, emrah serbes erken kaybedenler ilk aklım agelenler :)
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ayıp filan değil. Her kitabın maksimum verim alınacak bir okuma yaşı vardır. Şeker portakalını 10-11 yaşlarında okursanız dünyanızı değiştirir. Sizi başka biri yapar. 30 unda okursanız sizi sıkar, hafif gelir. Çiçek bile zamanı gelince açar unutmayın.
  19. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kitabını bir okuyayım, kendisiyle ben de bir tanışayım, sonrasında kendisi hakkındaki görüşlerimizi konuşuruz; azıcık bekleyin beni :)

Hmm, içlerinden okuduklarım da var okumadıklarım da. Okumadıklarım ilerleyen zamanlarda listeye girerler mutlaka, teşekkür ederim :)

Ama o Kürk Mantolu Madonna.. Fazlasıyla etkilendiğim kitaplardan olmuştur.
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Okuyun tabiki okunası bir yazar ama beklentiyi çok yüksek tutmayın. Afrikalı Leo (Léon l'Africain) dışında vasatı aşamadı.