1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Şu aralar hangi kitapları okuyorsunuz?

Konusu 'Edebiyat ve Kitap' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Önyargı oluşturmayınız efenim :)
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    buna önyargı denemez :) daha çok yargı.

derlerki ; "akıllı insan başkalarının tecrübelerinden yararlanır. Akıllı olmayan ise herşeyi kendi tecrübe etmek ister." Senaca

Kitap ve yazar eleştirisi diye dünyada çok yaygın ve yararlı bir sektör icaat edilmiş bunun için :)
  3. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

:)

Her neyse. Konu gayet güzel, daha fazla dağıtmak istemiyorum. Ben önerilere açık olduğumu belli ettim. Fikir sunan arkadaşlara teşekkürler; size de teşekkürler düşüncelerinizi aktardığınız için.

Saygılar sunuyorum.
  4. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    koray bey doğunun limanları nı okudunuz mu?
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet okumuştum...
  6. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben o kitaptan sonra okumaya başlamıştım da o yüzden sordum.
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Afrikalı Leo'yu mutlaka okuyun. Dedim gibi bir daha asla onu yakalayamadı.
  8. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    okudum ben doğunun limanları ve doğudan uzaktayı da çok sevdim. doğudan uzakta ya bazı eleşritilerim var ancak farklı sebeplerden.
  9. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    boris vian - Günlerin Köpüğü -Pekin de Sonbahar
    trevanian - Özellikle ŞİBUMİ
    tavsiyedir;)
  10. Elçin Subaşi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BURTEZ OSGB
    Düğümlere Üfleyen Kadınlar - Ece Temelkuran ; Bu kitabı daha yeni bitirdim. Kadınlar üzerine yazılmış mükemmel kitaplardan biri diyebilirim mutlaka okunmalı.

Şu sıralarda Şeytan ve Şair - John Underwood okuyorum. Dan Brown kalemine benzer bir yapıt. Sürükleyici ve işe giderken serviste yolun nasıl geçtiğini bile anlamıyorum. Ayrıca William Shakespeare hakkındaki klasik düşüncelerinizi yerinden oynatabilecek bir kitap bence :) okudum kadarıyla durum bu bitince tekrar yazarım :)
  11. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Cehennem , Dan Brown.
    Şu anda elimde o var.
    Sonra,
    Aklından bir sayı tut

BEN BU SAYFAYI ÇOK SEVDİM ...
  12. GökselKurtuluş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi
    George Orwell - BinDokuzyüzSeksenDört
    yeni bitirdim, şiddetle tavsiye ederim, okumakta çok bile geç kalmışım hatta.
  13. Melih Coşar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    -
    Sun Tzu- Art War
    Machiavelli- The Prince

Bunlar baş ucu ve rehber kitaplarım.
  14. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hayvan çiftliğini oku üzerine :)
  15. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

hayvan çiftliğini okumuştum ama ne iyi ettin de hatırlattın ilk işim kitabı alıp okuma olacak
  16. volokine İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hocam ithaki yayinevinin tam metin cevirileri var jules verne kitapligi adi altinda pek cocuklara yonelik olmuyor bu cevirileri. hatta bu kitaptan once deniler altinda yirmi bin fersah, esrarli ada, altin volkani, dunyanin merkezine seyahat gibi onemli eserlerinin tam metin cevirilerini okudum. ilgi meselesidir kitap okumak, tercihtir. sen bilim kurgu sevmeyebilir hatta jules verne kitaplarini cocuk kitabi olarak nitelendirebilirsin belli ki bilim kurgu ve jules verne hakkinda cok yanlis bilgilere sahipsin.

duzenleme;
    george orwell okuyanlar icin;
    paris ve londra'da bes parasiz, papazin kizi ve daralma kitaplarini okumanizi tavsiye ederim.
    aslinda disyopyalara ilginiz varsa, ray bradbury'nin fahrenheit 451'i tavsiye ederim. aldous huxley'in cesur yeni dunya ve devaminda cesur yeni dunyayi ziyareti oneririm.
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Vaav Boris Vian, herkesin okumadığı özel bir yazar ve gerçek bir entelektüeldir. Çevirmen, yazar, şair, iyi bir müzisyen, şarkıcı, gazeteci.. daha da var. Ayrıca İSG açısından da bir maden mühendisiydi. :)

En meşhur kitabı, 'Mezarlarınıza Tüküreceğim'dir. Kitaplarında mensubu olduğu egzistanyelizmin derin izlerini görülür. Okurkan bu felsefi arka planı gözden kaçırmamak gerekiyor. O zaman gerçek tadı alınır.

Mezarlarınıza Tüküreceğim romanının filmi de yapıldı ama kitabının yanında çok vasat kalmış bir filmdir.
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Machiavelli'nin, Prensi'ni başucu kitabı yapandan korkacaksın.. "Hedefe varmak için her yol mübahtır" demiyorsunuz dur dimi :)
  19. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Özgürlüğün geldiği gün, o gün ölmek yasak- Hayat kısa, kuşlar uçuyor , ne güzel seçimler bunlar, çok beğendim.
  20. nejlaaslan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77119
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yedinci Gün -İhsan Oktay Anar