1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Şubat yükseltme sınavı hakkında

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve songuko tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    25 MAYIS 2014 PAZAR GÜNÜ bir sonra ki sınav tarihi
  2. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Ya şimdi biz aralik sinavinda b olduk a ya girebilmek için( 2240 prim var) başvuru yapamayacaz mi duyurudan oyle bişey anlamadim yoksa önceki duyuru geçerli mi
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bende başvuru yaparız diye bir yorum çıkardım parayı yatırıp sorgulama yapacağız orada ne derse o olacak :)
  4. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Prim belgesi istiyomu bizden simdi onu anlayamadim
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    istemiyor sorgulamada sorun olursa bana gelin diyor 27 Ocak tarihine kadar
  6. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Yani biz simdi göle yogurt calacaz
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    aynen öyle umut fakirin ekmeğidir diye umut bağlayacağız sorgulamada kabul ederse gireceğiz etmezse mahkeme itiraz yolları bizi bekliyor demektir
  8. murat gökçe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar 21 aralık sınavında prim gün sayım 2600 gündü ve dolayısı ile B sınıfı için sınava girdim ve kazandım hedef b sınıfını almak sonrada A sınıfı için sınava girmekti ama bakanlık bu şekilde sınıf yükseltilemeyeceği sonucu doğuran bir duyuru yayınladı şimdi merak ettiğim ben ve benim gibi olan arkadaşlar bu sınava girebilecekler mi? benim anladığım şuan b sertifikasını alanlar prim günü tutanlar bu sınava başvurabiliyor gibi bir sonuca vardım bu konu ile görüş bildiren arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  9. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bende aynı durumdayım bende öyle anladım parayı yatırıp bekleyeceğiz
  10. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Bence fazla kurcalamadan parayi yatirip başvuru yapalim olabilecek biseyse zaten sistem kabul eder
  11. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    aynen
  12. ne10 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    39463
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Meb ve CSGB once duyurularla sınava tabi tutuyor :) sonra yazili sinava sokuyor.
    Benim anladg,igim su. Once 413 TL. arkasindan isgkatipden kontrol sonra hersey normalse 35 TL (sınav). Sonra kısmet olurda gecersek bi 413 TL daha :)
    45 gun icerisinde 896 TL :) calismaya baslamadan gitti paraciklar. Ama sonu A gurubu ise degermi deger.
  13. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hep para yatırıyoruz daha beş kuruş kazanamadık :)
  14. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Sonu a olmaksa deger diyoruzda a sinifi maaslari nerelere düştü acaba
  15. kurs ücreti,Ankara,sınav ücreti kargo fotokopi sertifika vb derken tam 3800 tl harcamışım:((
  16. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdi
    1-c sınıfı 3 yıl çalışanlar bu sınava girebilecekmi
    2- yüksek lisans ypanlar b sınavına girebiliyo bu sınava girebilecekmi????
  17. ceyhancetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar yükseltme sınavına girip b ye yükseldiniz ise bir daha yükseltme yapamıyorsunuz malesef
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=sinav_hakki_duyurusu
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Ocak 2014 ---
    arkadaşlar yükseltme sınavına girip b ye yükseldiniz ise bir daha yükseltme yapamıyorsunuz malesef
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=sinav_hakki_duyurusu
  18. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Şimdi Şubat sınavına girip belge yükseltmeyi planlıyoruz ama İSG işinin dışında birisi olarak kafama takılan yüzeysel bir soru olacak:

Ocak 1 itibari ile zorunluluk başladığına göre, işverenlerin de OSGB'lerle anlaştığını varsayarak acaba biz treni kaçırmış mı oluyoruz? Yani millet düzenini kurmadı mı acaba? Madem zorunluluk başladı. OSGB'ler yıllık anlaşmalarını imzaladılar işverenlerle, demek ki mevcut uzmanlarla bu işi yapabiliyorlar. Yani Mart'tan sonra alacağımız B ve A belgeleri işe yarar mı?

Dedim ya son derece yüzeysel olarak soruyorum çünkü gidişattan haberim yok.

İş Güvenliği Uzmanı, İş Yeri Hekimi vs. çalıştırmayanlar işverenler için, çalıştırmadıkları her ay için ceza var. Bunun için gördüğüm kadarıyla işverenler hassas davranıyor ve OSGB'lerle anlaşıyor. Tekrar edecek olursam herkesler düzenini kurmadı mı? Yoksa uzman ve heim ihtiyacı için belirli süre bir esneklik mi oluştu denetimler açısından.

Belki de bu sorunun sorulması gereken başlık burası değil ama aklıma geliverdi.

İyi geceler.
  19. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Tanıdığınız bir muhasebeci varsa, ona mükelleflerinin % kaçının bu hizmeti aldığını sorup bir fikir edinebilirsiniz. Ülkemizde vergi mükellefi olan hiç kimse muhasebesine sormadan eve ekmek bile almıyor neredeyse... malum. :)
  20. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Süpersin dostum teşekkür ederim. Ağırdan alamıyorum maalesef. Önceki sınavdaki gibi problem olur diye bi endişe mevcut. Aslında bende aynı şekilde düşünüyordum ama yine de kuşkularıma yenik düşmemek için bi sorayım dedim. Sonuçta ne kadar bilsekte veya biliyor zannetsekte insan hep bi yerlerde hata yapabilir. Hayırlısı bakalım.
    4. cevap bence de syntax error