1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Şubat yükseltme sınavı hakkında

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve songuko tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. ESRA SAVAŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    88598
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba,

21 Aralık sınavı ile C sınıfı uzman olmaya hak kazandım. Malesef 23 Şubat sınavına katılamayacağım. 25 Mayıs sınavına girip yükseltme yapabilir miyim, bilgisi olan var mı?
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Tabi yapabilirsiniz...
  3. ESRA SAVAŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    88598
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Cevabınız için teşekkürler Nurdan Hanım.
  4. ebru b İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    21 aralıkta yapılan sınava katılma hakkı kazanan-sınav ücretini yatıran- sınav giriş belgesi olduğu halde sınava katılamayan adaylarında, Şubattaki sınava katılabilmeleri için 413 TL ücreti yatırması gerekiyor mu?
  5. evrim gümüşkemer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    K.Maraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
    ya benım mudurum 21 aralıktakı sınavda c oldu subattakı sınavda a sınavı ıcın muracaat edecekte ısgkatıp nasıl anlayacak bunun a ya gırıp gırmeyecegını, baska bısı yapacakmıyız
    yardımcı olurmusunuz
  6. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Müdürünüz C sınavını geçtiyse 413 TL'yi Ziraat'e yatırarak belge numarası sahibi olacak. Sonra (22 Ocak 2014 gününden 27 Ocak 2014 günü mesai bitimine kadar) E-devlet > İSG-Katip'e girecek ve başvurabileceği sınavı görebilecek. Sonra da sınavla ilgili duyuruları bekleyecek. Onun da parasını yatırıp sınava girecek. http://www.isgforum.net/threads/Şubat-yükseltme-sınavı-hakkında.10180/#post-87275

Çalışma ve SOSYAL GÜVENLİK bakanlığı da artık bilebilsin kimin ne kadar prim yatırdığını değil mi?

Şu forumcağız olmasa, bunca soru ALO 170 ve İSGGM'ye gidecekti.
  7. evrim gümüşkemer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    K.Maraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
    anlamadım kursat bey 413 tl yatırdık sonra napcaz sımdı sorar tam anlayayımda onada anlatayım
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2014 ---
    anlamadım kursat bey 413 tl yı yatırdıktan sonra napcaz ben anlayayımda mudurumede anlatayım
  8. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Olur mu canım öyle şey. Yanlışınız var. Bunlar bir kerelik verilen haklar. Sebebi ise protokoller çerçevesinde herkesin görüşü alınarak araya ekstra sınav sokulması. Bir daha böyle bir hak verirler mi orası belli olmaz. Duyuru da belirtmiş ya sertifika ücretini yatırmayan hiçbir hak talep edemez diye. Hem sen neden sınava girmiyoRsun ki. Bence parayı yatır başvurunu yap ama girmezsen girme o zaman. En azından 2 kez sınav hakkını kazanmış olursun.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2014 ---
    -
    Dostum sen 20 ocak tan önce parayı ziraat e yatır. 22-27 ocak arası isgkatip e gir. Muhtemelen orda bir ikon açılacak. Sınavına girebileceğin belge diye. Ordan bakacaksın. Sonra yanlış ise itiraz etcen doğru belge görünüyorsa ( mesela siz B sınıfı için ssk nız yeterli dicek) 35 tş sınav parası yatırmak için duyuru beklicez. KAPİŞ
  9. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Hayır değil. Çünkü senin elinde bir belge var yada hiç almamışsın sanırım. Almadığın belge parasını yatırmican. Onlar C yada B sınavını 21 aralıkta kazanmış ama belgelerini almamışlar için bir duyuru. Bakanlık şunu önlemeye çalışıyo. Adam B yada C sınavına girmiş. Ama belgesini almamış. Sonra şubatta yine yükseltmiş. Sonra direk en sonki belgeyi almak isticek. Ama bakanlık yermi önceki için de para istiyo kısacası. Bizler ise tekrar yükselteceksek ve kazanırsak öncekini neden alalım ki ve bir defa para yatırma derdindeyiz
  10. savas k İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

2 agustos 2013 tarihinden-2, agustos 2014 tarihine kadar olabilecek yükseltme sınavlarına 2 kez giriş hakkı olacağını belirtiliyor.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Ocak 2014 ---
  11. savas k İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim anlamadığım 2014 Ocak 1 ile 27 arasında yatacak primler görünürmü?Bu primlerin şubatta yatırılacağını düşünüyorum.Bir fikri olan varmı? 15-20 günle sınavı kaçıracaklar olabilir.
    Çok Tehlikeli İşlerde Görevlendirilebilecek (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları Hakkında Tebliğin yürürlülükten kaldırılması ile B sınıfı uzmanlarının öneminin arttığını düşünüyorum.Böylelikle c sınıfı uzman çok tehlikeli işe bakamayacak.
  12. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    SGK'nın hizmet dökümü her ayın 10'u gibi güncelleniyor. Yani örneğin Aralık 2013'ün primleri Ocak 10 civarı görünüyor. Muhtemelen sistem bu şekilde görecektir. Bu safhada istenilen prim günlerine ulaşabilecek kişiler duyuruda yayınlandığı gibi SGK'dan gerekli belgeleri alarak itiraz edebilecekler. Yani adamın primi 20 Ocak'ta 3000 günü bulduyda, muhtemelen sistemde B sınıfına girebilecek diye çıkacak. Ama SGK'dan alınan belge ile 20 Ocak'ta 3000 olacağı ispatlanırsa bunu değerlendirecekler.
  13. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kaynak
    Facebook

Konuşan :Bülent Aras
    http://www.isgforum.net/threads/bakanlık-yetkilisiyle-bizzat-görüştüm-alo-170-le-görüştüm-paylaşımları.10243/

Merhaba arkadaşlar,

Bugün Bakanlıkla (17.01.2014 tarihi) yaptığım görüşme sonucu edindiğim bilgiler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur:

1) İş Sağlığı ve Güvenliği üzerine yüksek lisans yapıp 21 Aralık 2013 günü yapılan sınava girip başarısız olanlar ile sınava girmeyenlerin 23 Şubat 2014 günü yapılacak olan sınavına giriş hakkı bulunmamaktadır. Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan sınava ancak girebileceklerdir.

2) 23 Şubat 2014 günü sadece B ve A sınıfı yükseltme sınavı yapılacaktır. C sınıfı sınavı yapılmayacaktır. Yapılacak olan sınava sadece C sınıfı belgeye sahip olup C sınıfından B veya A sınıfına sınıf yükseltme yapacaklar ile B sınıfı belgeye sahip olup A sınıfına yükseltme yapacaklar girebileceklerdir.

3) 23 Şubat 2014 günü yapılacak olan sınava şartları uyanlar öncelikle 413,00 TL olan belge ücretini duyuruda belirtilen 20.01.2014 tarihine kadar yattırdıktan sonra sistem ücretini yatıranları İSG-Katibe kayıt yapacaktır. 22.01.2014 tarihinde elektronik imza yada e-devlet şifresi ile İSG-Katipte yapılan sorgulamada ismi görülmeyenler istenilen belgeler ile birlikte 22.01.2014-27.01.2014 tarihleri arasında Bakanlığa yazılı olarak müracaat edeceklerdir. 22.01.2014 tarihinde yapılan sorgulamada İSG-Katipte ismi görülenler herhangi bir şekilde bakanlığa müracaat yapmayacaktır. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığının sınav için yapacağı duyurudan sonra sınav ücretini yatırarak sınava giriş hakkını elde edebileceklerdir.

4) 21 Aralık 2013 günü yapılan sınavda başarılı olup belge ücreti olan 413,00 TL’yi yatıranlar belge numaralarını yine 22.01.2014 tarihinden sonra İSG-Katip üzerinden öğrenilebilecek ve belgeler ise yaklaşık 1,5 – 2 ay sonra ancak adreslere gönderilecektir.
  14. ceyhancetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bu durumda olanlara yani 20 gün eksik olanlar muhasebe yada insan kaynaklarına gitsinler çıkış yapıp sizin priminizi göstersinler böyle yapılırsa ötrneğin ocak 19 çıkış yaptırdınız anında sgkda gözükür.Sonra tekrar giriş yaptırısınız. böylece eksik gün tamamlanır.
    Bülent bey benim zaten c belgem var yani ben a sınıfı sınavına gireceğim bendemi 413 tl yatıracağım.
  15. subahan ilter İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba ben şimdi ocak 2014 ile 3000 günü tamamlıyorum ama ocak ayının primleri şubat ayında sistemde görülücek dolayısıyla sistem benim 3000 günümü tamamlamamış göstericek.Bu durumda ben A sınavına girmek için ne yapabilirim?SGK DAN evrak almam mümkünmü?nasıl bir evrak?çünkü işverenler ocak ayının sigortalarını ancak Şubat ayında yatırıyorlar.dolayısıyla Sgk kendi sisteminde ocak ayının primlerini nasıl gö rücek?ve bize nasıl bir evrak vericek?
  16. savas k İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence bakanlığın bu durumu belirtmesi gerekirdi.
  17. ceyhancetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar malesef olmuyor bende 21 aralık sınavına 15 gün eksikti ve aralık gözükse girecektim olmadı bu yüzden şubat sınavına girmek zorunda kaldım
    malesef gözükmüyor
    bu yüzden giremiyorlar
  18. mrvprtty İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende senin gibi umutlanıp çalışanlardanım ve sınav yok lafını duyunca tepemden aşaagı kaynar sular döküldü. bize büyük haksızlık yapıldı..