1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

‘güvenlik kaptanı’ projesi ile iş güvenliği ödülü amcor’un

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 26 Kasım 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  AMBALAJ sanayinde 1860 yılından beri faaliyet gösteren 43 ülkede 180 fabrika ve 27 bin çalışana sahip AMCOR, yurt içinde ve dışında birçok üretici firmaya baskılı ambalaj malzemesi üretmek amacıyla kurulan İstanbul fabrikasını uyguladığı ‘Güvenlik Kaptanları’ projesi ile İş Güvenliği Başkanlık Altın Ödülü’ne layık görüldü.
  [​IMG]

  “İsteyerek Sıfır Kaza” hedefi doğrultusunda ‘İş Güvenliği Kaptanları’ uygulamasıyla güvenli çalışma ve yaşama kültürünün yerleşmesi amaçlanıyor.

  Amcor Flexibles İstanbul Genel Müdürü Mehmet Kurma, “Bütün çalışanlarımızın emniyetli ve sağlıklı bir ortamda çalışmaya hakkı olduğu düşüncesiyle hayata geçirdiğimiz projede; her birimizin birbirimizle ilgilenmek için faal çaba gösterdiği, karşılıklı dayanışmaya dayalı bir Güvenlik kültürü oluşturmayı ve her çalışanın katılımını sağlamayı amaçladık. Güvenlik Kaptanı kavramının amacı, her çalışana bir Güvenlik önderi olma yetkisi vermek. Güvenlik Kaptanı uygulaması tesis çapında olumlu etki yarattı, nasıl harekete geçip nasıl özen gösterecekleri konusunda iş arkadaşlarına rehberlik yapmalarını sağladı. Daha kıdemli ekip üyeleri de dahil, iş arkadaşlarından herhangi birine müdahale etme güvenini kazandırdı. Her çalışan en az üç ayda bir Güvenlik Kaptanı olacak” dedi.

  Amcor Flexibles Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Peter Konieczny ise, “İş Güvenliği Kaptanları projeniz, şirketimizdeki Güvenlik kültürü oluşturma konusundaki çabalarımıza iyi bir örnek oluşturuyor. Sadeliği ve diğer Amcor fabrikalarında uygulanabilir olması projeye iyi bir örnek olma niteliği kazandırdı. Bu yılki İş Güvenliği Başkanlık Altın ödülünü aldığınız için sizinle gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

  KAYNAK