1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! ‘iş güvenliği’ hutbesi: ‘tedbirde aşırılık allah’a güveni sarsar’

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 26 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 2. bencaglayan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  Yorum yazacak çok şey var.Ama yazacak kelimelerim bitti.Dolayısıyle sözün bittigi noktadayiz.Hiç sevmediğim bir cümle ama yinede kullanacağım."Hocanin dedigini yap....gitme"
  Not:İş Güvenliği İmamı yeni meslek dalı olmaya aday.Evrenin insanlar için yaratıldığını bilenlerin insanlara verdikleri değer bu olsa gerek.Tevekkülün anlamını unutucaz bu gidişle.
 3. suhaer91 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50945
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ACARLAR ŞİRKETLER TOPLULUĞU
  Diyecek söz bulamıyorum, sanki bütün önlemleri alabiliyoruzda bide aşırılıktan bahsediyor bunlar neyin kafasında
 4. THaNToS İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bu haberi dün çıktığında paylaşmak istedim fakat tepkilerin olumsuz geleceğini düşünerek vazgeçtim. Bu din görevlisi adı altında kişiler, insanları bulundukları olumsuz durumlarla yetinmelerini ve daha iyi şartlar istememelerini telkin ediyor. Bu durum rezalet boyutlarına geliyor ve din diyor diye inanan bir sürü insan oluyor malesef.
 5. ahmet kartal İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Bu haber asparagas diye düşünüyorum dünkü hutbede böyle birşey söylenmedi. Kurumları İtibarsızlaştırmak için yapılan haberler bunlar.
 6. THaNToS İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İstanbul müftülüğü sitesinde yer almıştı dün fakat sonra geri çekildi.
 7. yurddasezgi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  5699
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  yaşam zinciri osgb
  Arkadaşlar ben müftülüğün yayınladığı haftalık hutbelere baktım böyle bir konu söz konusu değil. Bu mesleği böyle konularla bağdaştırmakta hoş değil. Amaç üzüm yemek olsun bağcıyı dövmeyelim. Her sektörde olduğu gibi bu sektöründe oturması zaman alacak ama hiç bir zaman dört dörtlükte olmayacak....
 8. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Hutbede yazılanlar internet haber sitelerine konu edilince, sosyal medyadaki tepkiler sonucunda değiştirilmiş. Eski hutbe aşağıdadır.

  [​IMG]
 9. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Koca hutbede İş Kazası ile ilgili geçen cümle tek cümle. O da müsbet manada. Halbuki, Hutbe genel olarak Hayat, Tedbir ve Takdir konusu üzerine. Ancak provakatörler öyle manşetlerle ortaya çıkıyor ki sanki hoca hiç tedbir almayın demiş, İslam dini tedbir almayı öğütlemiyormuş gibi bir algı oluşturmuşlar...

  Bu kadar abartmaya ve sulandırmaya gerek yok. Örnek verecek olursak; İnşaatta baret takacaksın. Baret üstüne baret olur mu? Ölçülü olmak aşırıya kaçmamak demektir. Bu şekilde neden anlamak istemiyorsunuz? Adam hiç baret takmayın, hiç tedbir almayın mı demiş?

  Hutbe konusu iş güvenliğiymiş, tedbirdeki ölçüden kasıtta bunaymış ve hutbe içeriği neredeyse hiç tedbir almayın yönündeymiş gibi sunulan başlıklar... El insaf...

  [​IMG]
 10. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  1 cümle ya da iki cümle...
  biz din adamının sözünü devletin sözünün üzerinde tutan bir milletiz. bu nedenle din adamlarının herhangi bir yere çekilebilecek bir hutbe yayınlama hakları olduğunu düşünmüyorum

  yanlış anlayacak olan yüzlerce çalışan var. herkes göndermeleri sizin kadar anlamayabilir. herhangi bir şekilde tedbirde aşırılık allaha inancı sarsar veya benzeri bir cümle kullanıp, daha sonra iş güvenliğinin geçtiği bir cümle kurarlarsa, bunu i güvenliğinin allaha inancı azaltacağına yoracak çok sayıda eğitimsiz insan olacaktır camide onu dinlerken. hadi diyelim sadece 1 kişi yanlış anladı, zaten zor kullandırıyoruz kkdyi, adam takmadı, Allah inancım sarsılır korkusuyla. ya ona bir şey olursa? bir din adamı bunun vebalini nasıl alıyor?
 11. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İmam style

  [​IMG]
  SARIK - (Bordo / Beyaz)
  • Malzeme: Normal Sarık Kumaşı
  • Ayarlanabilir İç Bağlık
  • Ağırlık: 63 GR
  • Sarık içden açılıp kapanabilir hava kanallarına sahiptir
  • Alın Kapalı
  • Standart: CE EN 397
 12. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ki, o cümlede de iş kazaları ve diğer kazaların insan kaynaklı olduğunu tedbirlerin alınmamasından ve yasal zorunlulukların yerine getirilmemesinden kaynaklandığını söylüyor. Ayrıca yanlış kader anlayışından da bahsetmiş ve iş güvenliği ile alakalı olarak bir hutbede söylenebilecek her şeyi söylemiş.

  Bir arkadaş din adamlarının herhangi bir yere çekilebilecek hutbe yayınlamalarının haklarının olmadığını söylemiş. Din adamlarının görevi insanların hoşuna gidecek güzel ve övgü dolu sözler söylemek değildir. Din adamlarının görevi dini vecibeleri insanlara aktarmaktır. İnsanın fikri ve zihni bozuk olduktan sonra her şeyi her yere çekebilir.
 13. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Alnın kapalı olmaması gerekir :) Alın kapanırsa secde farziyeti yerine getirilmediğinden dolayı namaz ifsat olur. Yeniden kılınması gerekir. Standartlarınız uygun değil efendim :)
 14. Hazar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  67703
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Hutbede sakın tedbir almayın herşeyi Allahın takdirine bırakın gibi bir cümle yok. Hatta tedbir alınması ve gerisinin Allaha bırakılması yönünde teşvik var. Bukadar saptırmanın gereğini anlayamadım? Ayrıca iş güvenliğinde referans noktamız ilgili yasalar ve yönetmelikler olduğunuda unutmamak gerekir.
  (Hutbeyide dinledim buarada)