1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

‘iptal edilen’ sertifikalarla ilgili isggm’den bilgi notu

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yazar: @mustafa kahraman1

‘İptal edilen’ sertifikalarla ilgili İSGGM’den bilgi notu

Arkadaşlar, bazılarınızın ‘askıya alındığını’ belirttiği, benim İSG-KATİP sayfamda ise ‘Sertifa Durumu: İptal Edildi’ şeklinde görülen problemle ilgili olarak Genel Müdür Kasım Özer’e gönderdiğim mail üzerine, verilen ‘bilgi notunu’ aynen aktarıyorum.

Bilgi notundan da görüleceği gibi henüz bir ‘iptalin’ söz konusu olmadığı, sertifikaların adreslere gönderilebilmesi için yapılacak ‘güncellemeye’ de bir engel olmadığı belirtilse de, şahsen ben o ‘kırmızı yazıyı’ aşarak herhangi bir işlem yapamıyorum. Yani Genel Müdürlük, ‘staj belgeleri’ noksanlığının, gerek normal sınavlarda, gerekse de yükseltme sınavlarında hak edilen belgelerin basılmış halinin adreslere gönderilebilmesi için gerekli ‘güncelleme’ işlemini engellemediğini belirtiyor. Ancak ben, hiçbir işlem yapamıyorum, sistem izin vermiyor. Sizde durum nasıl bilemiyorum. Hayırlısı bakalım…
    Mustafa Kahraman
    mkahraman57@hotmail.com
    A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
  2. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Aynı sıkıntı bende de var. Hiç bir işlem yapamadıktan sonra ve benim firmalarım sertifika durumunu iptal edildildi diye gördükten sonra ben nasıl kendileriyle çalışmaya devam edebilirim ki? Peki benim 56 yıl işleyipte bir tane bile iş güvenliği önlemi almamış olan bir firmaya bakanlık 1 saat gideceksin dediği halde yeterki bir kaza olmasın diye haftada 3 kere giderek birşeyleri düzeltme çabası içerisinde olmakla oluşturduğum pozitif alğıyı nasıl bir kırmızı yazıyla yıkabilir.Beni iş güvenliği bilinci oluşturcam diye çırpınırken Bakanlık kendi sertifikalandırdığı bir A sınıfı uzmanı nasıl böyle yerle yeksan edebilir? Ben hangi yüzle yarın gidip denetim yapayım. Öneri tespit defterini imza atayım.Adama demezlermi senin sertifikan iptal olmuş diye. Ben o an da sahtekar durumuna düşmez miyim? gelde açıkla ufak bir belge eksikliği diye. Bakanlık bu durumu bana adresime bir tebliğat yaparak bildiremez miydi? arkadaş bu belgen eksik bunu 1 ay içerisinde tamamla yoksa sertifikan iptal olacak diyemez miydi? bende eksik belgeyi eğitim aldığım kurumla görüşüp sorunu halletseydim.İş veren benim belge durumunu iptal edildi diye okusun sonra ben ona gidip hizmet vereyim. onca sınava sokup eğittiğiniz ve bak bu adamdan şu hizmeti almalısın diye bir kanun koyduğun kişi anca bu kadar itibarsızlaştırılır. YAPTIĞI UYGULAMALAR İTİBARİYLE,TÜM SAÇMALAIKLARIYLA,TÜM KEŞMEKEŞLİKLERİYLE,BİRBİRLERİYLE UYUŞMAZLIK GÖSTEREN YÖNETMELİKLERİYLE,İSG KONUSUNU RANT VE PEŞKEŞ ARACINA DÖNÜŞTÜRMELERİYLE,HER KAZAYI KADERE BAĞLAMALARIYLA,GÜNAH KEÇİSİ OLARAK HER ZAMAN KENDİ BÜNYESİNDEKİLERDEN FARKLI KESİMLERİ SEÇMELERİYLE,İĞNEYİ KENDİLERİNE BATIRMADAN KAZIĞI BAŞKALARINA SOKMALARIYLA ASIL İTİBARSIZ OLAN ÇSGB DİR. Büyük harflerle yazdığım için forumdaki tüm uzman arkadaşlardan özür dilerim..
  3. Ayhan71 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NEKA İNŞAAT
    Yetkilendirme daire başkanı Furkan Yıldız ile evrakları teslim edince görüştüm 1-2 güne çözülür dedi ama bu gun 3.gun hala sonuc yok.bu durum beni endişelendiriyor .