1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

‘kamburluk meslek hastalığı sayılsın’

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 9 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  DİSK’e bağlı Basın-İş Sendikası ve Dev İletişim-İş, masa başında çalışanların sık sık karşı karşıya kaldığı Kifoz’un (kamburluk) meslek hastalığı kategorisine alınması için kampanya başlattı.

  change.org üzerinden de yürütülen kampanya ile Basın İş “Ofis ve bürolarda çalışan emekçiler olarak temel olarak Kifoz (kamburluk) ve Karpal Tünel Sendromu’na maruz kalıyoruz. Karpal Tünel Sendromu meslek hastalığı olarak kabul ediliyor. Kifozun da bürolarda bilgisayar başında çalışan emekçiler için meslek hastalığı olarak kabul edilmesini talep ediyoruz” diyor.

  ‘Sağlığın için sendikalı ol’ kampanyasında ofis çalışanlarının sağlıkları için kültür fizik egzersizleri için gerekli zamanın ayrılması gerektiğini ifade eden sendika bunun için en temel adımın da örgütlenmek olduğunu ifade ediyor.

  Çağrı metninde “Nasıl ki patron işin güvenliği için bir saniyenin hesabını yapıp emekçilerin sağlığını hiçe sayıyorsa; sendika da işçinin güvenliği için çalışma koşullarının ve işin niteliğinin işçinin sağlığına uygun hale getirilmesi için elinden geleni yapar” deniyor.

  Kampanyanın yürütüldüğü siteye ulaşmak için tıklayın.

  Kaynak: Sendika.Org