1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

‘mit’çi işçiler çalışıyor’

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 19 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi
  Ankara'da inşaatı süren yeni Başbakanlık Kampüsü'yle ilgili şehir efsaneleri hayal gücünü zorluyor

  Aykan ÇUFAOĞLU / ANKARA

  BEYAZ Saray’ diye ad takılan yeni Başbakanlıkkampusu daha inşaat halindeyken şehir efsanelerine neden oldu. Hızla ilerleyen inşaata güvenlik nedeniyle özel izni olmayan kimse alınmaması, inşaat alanının aynı zamanda MİT’e ait bir köşkle de komşu oluşu, efsanelerin artarak yayılmasında etkili oldu. Ankara’da taksicisinden memuruna, öğrencisinden ev hanımına kadar dilden dile dolaşan efsanelerden en ilginç olanlar şunlar:

  YÜZ TARAMASI: İnşaatta çalışanlar, yapının arkasında bulunan ve MİT’in kullandığı köşk personelinin aracılığıyla haberleri olmadan otomatik yüz taramasından geçiriliyor.

  MOLOZ HASSASİYETİ: İnşaata hafriyat getiren kamyonlar üst üste aynı bölgeye hafriyat bırakamıyor.

  FARKLI PLAKA: Gelen kamyonlar ve plakaları düzenli olarak değiştiriliyor.

  HÜCRE YAPI: Çalışan işçiler ve mühendisler birbirlerini tanımıyor. Hatta bu kişilerin çoğu birbirleriyle hiç tanıştırılmıyor.

  YERALTI TÜNELİ: Binanın altında 3 farklı yeraltı tüneli bulunuyor.

  MİT’Çİ AMELE: İşçilerin arasında çok sayıda MİT görevlisi bulunuyor.

  DERİN İSTİHBARAT: İnşaat girişinde gün içinde ikiden fazla istihbarat aracı duruyor, araçlar sıkça nöbet değiştiriyor.

  YERALTI RİSKİ: İnşaata komşu olan Gazi Mahallesi’nde müteahhitlere kat karşılığı arsa verilmesine,Başbakanlık’a yeraltından ulaşılabilme ihtimaline karşı son verildi.

  RADYASYON ÖLÇÜMÜ: İnşaat alanında gün aşırı radyasyon olup olmadığı kontrol ediliyor.

  Ankara'ya Hâkim tepede yükseliyor

  Türkiye'nin en iyi korunan binası olmaya aday yeni Başbakanlık kampusunun inşaatı Ankara Atatürk Orman Çiftliği'nde 150 dönüm arazi üzerine yapılıyor. En fazla 3 kattan oluşacak binada ikiden fazla giriş kapısı olacak. Bina 2014'te bitecek.  http://www.haberturk.com/gundem/haber/812712-mitci-isciler-calisiyor