1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

“kimse bilmez ama ayda 4-5 kişi asansör kazalarında ölüyor”

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Artan konut ve ofis inşaatlarıyla birlikte asansör sektörü de yükselişe geçti. Ancak özellikle markalı inşaatların müteahhitleri asansörleri yerli firmalardan tercih etmiyor.
  asansor (1).jpg
  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yılın ilk 6 ayını kapsayan Piyasa, Gözetim ve Denetim Raporu, bu durumu açıklıyor. Bu rapora göre Türkiye’de üretilen ve satılan asansörlerin yüzde 40’ı kullanıma elverişli değil. Rastgele denetime tabi tutulan 971 asansörün 394’ünün uygunsuz olduğunu, sadece 537’sinin kullanılabilir vasıfta olduğunu ortaya çıkardı. 40 asansör için ise denetimin sürdüğü belirtilerek tanımlama yapılmadı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca 2013 yılını kapsayan Piyasa, Gözetim ve Denetim Raporu’nda da denetime tabi tutulan bin 230 asansörden yüzde 33’ünün kullanıma uygun olmadığına karar vermişti.

  Bakanlık, bu yılın ilk 6 ayını kapsayan raporunda muhtemel patlayıcı ortamlarda çalışan teçhizat ve sistemlerle ilgili olan ve atex olarak adlandırılan ürünlerdeki uygunsuzluk oranı ise yüzde 34 olarak açıklandı. Denetlenen 242 atex ürününün 81’inin kullanıma elverişsiz olduğu belirtildi. Raporda taşınabilir basınçlı ekipmanlardaki uygunsuzluk oranı ise yüzde 21 olarak kaydedildi.

  Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, inşaat sektörünün Mitsubishi gibi yabancı asansör markalarını tercih ettiklerini, özellikle yüksek binalar için üretim yapabilecek kabiliyette yerli firma bulunmadığını ifade ediyor.

  Buga Otis Asansör Sanayi Türkiye ve Ortadoğu Direktörü Bora Gülan da, “Kimse bilmez ama ayda 4-5 kişi asansör kazalarında ölüyor.” diyor. Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayiciler Derneği Başkanı Seyfettin Yedikardeş de, “Kentsel dönüşümle birlikte asansör sektörü büyüdü. Ancak yüksek katlı yapılarda yerli firmaların yerine yabancı firmalar tercih ediliyor.” tespiti yapıyor.

  grb (1).jpg

  ZAMAN
  ARİF BAYRAKTAR - İSTANBUL
  29 Temmuz 2014, Salı

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   118,7 KB
   Görüntüleme:
   3.150