1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

01.01.2016 da iş güvenliği uzmanları maaşları

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Serkan Kala tarafından 6 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Gürcan Kaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sizin firmanızda çok çok acımasızmış doğrusu.
  2. Hüseyin Sami ÇİĞDEM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar;
    Şu anda OSGB ler en ucuza nasıl uzman bulurum telaşındalar. Biraz sabretmeyle daha yuksek ücretlere çalışmaimkanı olcaktır.
    SAYGILARIMLA
  3. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Firmamizda c sinifi uzman maasi 2250tl. B sinifi 3500tl. Bunlar ocak ayinda yuzde 5-10 artacak o kadar.

Demek ki ekonomideki arz talep dengesi gereğince 1.1.2016'dan itibaren C sınıfı uzman maaşı 3.500 TL, B sınıfı uzman maaşı 5.000 TL, A sınıfı uzman maaşının da 7.000 TL den başlaması gerekiyor.
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Arkadaşlar son bir kaç gündür bir çok osgbye başvuru yapıyorum ve telefon ile dönüş yapıp konuşuyoruz. Bildiğiniz piyasa araştırması yani ;)
    Abi adamlar durumun farkında değil C sınıfına 1250-1750, B sınıfına 3250-3750, A sınıfına 4250-4750 arası rakamlara çalıştırdıklarını söylüyorlar. Ocaktan sonra da aynı istikrarı devam ettirebilecek misiniz diyorum tabi ki 3-5 artış olur diyorlar. 3-5 kuruş yani :eek:
    Bunun yanında İTÜ mezunuyum diyen 40'lı yaşlarda bir abimiz A sınıfı olarak 3000-3500 çalışırım diye osgbleri arıyor.
    İnsan biraz meslek itibarına sahip olur, yaptığımız iş boru değil. Herkes mesajlarda olmasını düşündüğü standartları yazmış bende yazayım
    yazarken belirlediğin kriter Aralık 2015 tarihinde yayınlanan idari para ceza tablosu
    A Sınıfı Uzman = Asgari 9.000
    B Sınıfı Uzman = Asgari 6.000
    C Sınıfı Uzman = Asgari 4.000

ekte idari para cezalarını görebilirsiniz. İş Güvenliği Uzmanı Çalıştırmamanın cezası (50'den fazla çalışanı olan yerlerde)

A Sınıfı Uzman = 19.533
    B Sınıfı Uzman = 13.022
    C Sınıfı Uzman = 9.766

Ekli Dosyalar:

5. sedahatip İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    881
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, nasıl uzmanlara neden ucuza çalışıyorsunuz diye kızıyorsanız, işini doğru yapan, osgb lerde ucuz teklif veren diğer osgb ler karşısında ayakta durma çabası içindeler en azından bizim için öyle.. geçen sene örnek veriyorum 1000 tl ye gittiğiniz yere bu sene 2000 tl dedğinizde adam gözlerini patlatıyor. Bide üstüne sizin rahatsız olduğunuz tipte osgb gelip ben 500 tl ye gelirim deyince bütün düzen alt üst oluyor.
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    500 tl veren osgbler zaten batacak. Bizler uzman olarak piyasanın işleyişine karışmamalıyız. Sonuçta osgbler için çok verimli 2 sene geçti Ocaktan sonra kurumsal osgbler ayakta kalacak tabiki tecrübeli uzman kadrosu ile ;)
  7. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    al benden de o kadar , 800 tl verdiğimiz yere 2000 tl diyoruz başka bir osgb 1000 tl teklif veriyor.
  8. sedahatip İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    881
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    pembe düşünelim diyorsunuz :p:p o batacak dediğiniz osgb ler zaten kurumsal geçinenler.. ve onlar doğru düzgün denetimden dahi geçmiyorlar, gezici araç yasak olmasına rağmen hepsi gezici araçlarıyla fink atıyorlar, sözleşmelerine ayrı doktoru giriyorlar ziyaretlere apayrı insanları gönderiyorlar. hiçbiri ihtar puanı dahi almıyor.. ne yazıkki onlar kalacak, çalışanının maaşını sigortasını hakkıyla verenler gümleyecek.
  9. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    batacaktan kastım denetlemeden değil iş yapamamaktan, zaten dentlemeyi bekleyecek olursak bir ömür batmazlar ;)
  10. hasan ç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Surelerin 1 yil daha ertelenecegini saglam bir kaynaktan aldim. Bugun veya yarin yayinlanacagi soylendi. Bilginize.
  11. sedahatip İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    881
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ertelense duyuru yayınlamazlardı diye düşünüyorum
  12. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Ne sağlam kaynaklar var şu memlekette
  13. semih goksu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48373
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    105 çalışanı olan çok tehlikeli sınıfta bir işyeri var elimde ocaktan itibaren benim sürem yetmiyor kısmi süreli çalışabilecek arkadaslar bana teklif gönderebilirlerse yardımcı olurum semihgoksu@gmail.com
  14. ferdi şahinoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51628
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DETAM DANIŞMANLIK- SEÇİM OSGB
    Personel maaşları ile alakalı bir kanun yok. Olması gereken fiyatlar bu çerçevede olmalıdır.
  15. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    Ben yazdığıma yazmışsında kanun mu diye bende sana sordum
  16. Özden KIZILOĞLU İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119025
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar insan her şeyin en iyisine layıktır. Lakin hala yaptığı işin mesleğin adını bilmeyen ( isg uzmanı ), yüksek lisansla B sınıfı igu olup kendine yüksek isg uzmanı diye kaşe yaptıran, evraklara basan " uzmanlar " var. Yine çarpıcı bir örnekle risk değerlendirmesine risk analizi diyen, depremi 5x5 gösteren meslektaşlarımız var. Bu maaş mevzunu kanaatimce acemi, kısa yoldan az çalışıp çok para kazanmak isteyen kişiler gündeme getiriyor. Evet hakkettiğimizi bir çoğumuz almıyoruz. Ancak insan bir şey istemeden vermesini de bilmeli bence. Emin olun deneyim ve iyi niyetle beraber piyasanın üzerine çıkıyor kazançlar. Asıl sorun mesleki yabancılaşma.
  17. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sağlam kaynak pek sağlam çıkmadı anlaşılan
  18. hasan ç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hala güncel olduğu söyleniyor.. Nasıl ne yapacaklar bilemiyorum. :)
  19. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bakanlık çok konuştu ama yapmadı,
    uzmandan çok hekim süreleri için konuşuluyordu.
  20. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İsg katıp sistemden sözleşmeleri düşürmeyecek, yani kendimiz düşürüp güncel dakikalara göre ekleme yapacağız. Bunu da çoğu yer yapmayacak. Kısaca uyandırmadan devam edilecek denetleyen yok nasılsa !!!