1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

02 mart buluşması:isg uzmanları konyada "bismillah"dediler..

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Değerli arkadaşlarım 2 mart 1014 isgforum.net Konya buluşması gerçekleşmiştir.katılım maalesef beklentilerimin altında kalmasına rağmen sonuçları itibari ile faydalı ve olumlu olmuştur.isg alanında bugün konyada yapılan bu toplantı tarihi öneme sahip olduğunu düşünüyorum aşağıda belirttiğim toplantı sonuç tutanağındanda anlaşılacağı üzerine isg alanında yapılması düşünülenlerin bir kıvılcımı niteliğini taşımaktadır.bugün bu toplantının yapılmasını sağlayan başta @Erkan Dündar olmak üzere isgforum.net ailesine ,toplantı salonlarını kullanmamıza izin veren selçuklu belediyesine ve değerli çalışanlarına,katılımları ile bizleri onurlandıran sayın @ismail çelik,@şahin sarıçoban, @Bayram Çelik ,@Murat Uğur100 ,@göksal yücel ,@Serbülent Erdoğan , @sevim ülkü özdemirel @faruk kocaer 'e teşekkürü bir borç bilirim........ DSC04447.JPG

DSC04444.JPG
    toplantı sonuç tutanağı

1)isg profesyonelleri yeterince bakanlık tarafından korunmadığını düşünmektedir.çıkarılan mevzuatlar zaten isg yi kendi başına omuzlamış olan igu uzmanlarının rahatlamasından ziyade daha fazla yük bindirmektedir.bu sorumluluk sadece igu uzmanlarına verilmemeli işyeri hekimi ve diğer sağlık personelincede paylaşılmalı ve iş yükü yine aynı oranda dağıtılmalıdır.isg profesyonelleri mesai dışına taşan ve hatta tüm hayatını kaplayan bitmeyen mesaisiyüzünden işin içinden çıkılmaz bir hal almıştır.
    2)isg profesyonelleri osgb çarkları arasında ezilmekte olup bu düzende mesleğini hakkıyla icra edememektedir.ve bunun müsebbibi olarakta sistem kendini haklı görmekte ve yine isg profesyoneline sorumluluk yüklenmektedir.bunun için bakanlığın acil olarak havuz sistemine geçmesi öngürülmüştür.
    3)isg profesyonelleri çalışma hayatında 15 günlük yetersiz eğitimin sancısını çekmekte ve nereden başlayacağını bilememektedir.bu anlamda konyada yapılan toplantılar sürecek olup üyelerimizin talepleri doğrultusunda eksiklerimizin olduğu konularda eğitimlerin düzenlenmesi de öngörülmüştür.dolaysıyla toplantılarımız bundan sonra panel tarzında gerçekleşecektir.toplantıların yeri ve tekrarlanma periyotları yine üyelerimizin talepleri doğrultusunda belirlenecektir.
    4)bundan sonra düzenlenecek olan panel de sayın @Erkan Dündar bugünkü telekonferans yolu ile katıldığı toplantımızda bir dahaki toplantıya iştirak ederek risk değerlendirme metotlarından olan fine-kinney metodu hakkında eğitim sunumu yapacakları konusunda bizlere söz vermiştir.panelimizde sadece bu eğitim lede sınırlı kalmayıp yine üyelerimizin talepleri doğrultusunda belirlenecek konu başlığında eğitim düzenlenecektir.
    5)isg profesyonelleri birlik olup ortak hareket etme konusunda mutabık kalmıştır.bunun için tüm katılımcılar sürekli tekrarlanacak olan toplantı ve panellerimize kendi çevrelerinide dahil ederek katılımların çoğalmasını ve bir güç birliği oluşturulması konusunda fikir birliğine varmıştır.

tüm emeği geçenlere yeniden teşekkür ederim.....
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hepinize Teşekkür ederim..Çoğunluk içinde yabancılaşmaktan ziyade samimi ve gerçek dostluklarında gün yüzüne çıktığı güzel bir birliktelik yaşanmış.1-2 ay içinde karaman,eskişehir yada süpriz Adana şehirleri içinden yada hepsinde periyodik toplanma kararı aldık.Bu sefer eteklerim dolu gelecem.Organizasyonda katılımlarıyla yanımızda olmaları itibari ile katkı sağlayan tüm arkadaşlara burdan selamlar...
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    adana,eskişehir ve karaman temsilcilerimiz ve dostlarımız şimdiden proğramlarını yapsın..Bu üç şehirde buluşmalar için duyurularımızı proğramımızı yayına sokalım.. eskişehir için sayın @Murat ERDEM çalışma bekliyorum diğer arkadaşlaran aynı şekilde..
  4. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    mesaj alındı Erkan bey, ;)
  5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hadi bakalım @Murat ERDEM bey boyna laf dokunduruyodunuz bana ne oldu toplantı ,ne zaman unutturdunuz filan diye hadi bakalım sıra sizde bak dilimden kurtulamazsınız ona göre:D bu arada toplantı o kadar keyifliydiki o kadar zaman nasıl geçti anlamadık saat 5 olmuş hala kapıda konuşmaya devam ediyoruz laf bitmiyor bi türlü kesinlikle tadı damağımızda kaldı tekrarlamak için can atıyoruz :)
  6. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    FATMA HANIM,

TEBRİK EDER, BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. HELAL OLSUN SİZE VE TÜM GONYA'DA KATILAN MESLEKTAŞLARIMIZA. 1,5 ETLİ EKMEK RİCA ETSEM GEÇERKEN BOLU'DA ALIRIM.
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    teşekkürler selman bey sizleride görmek isterdik ama olsun ne yapalım yukardada sölediğim gibi belirli periyotlarda tekrar edicez bu toplantıları o zaman gelirsiniz.....
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Mart 2014 ---
    öle mesaj alındı ile filan olmazzzzz @Murat ERDEM bey söle ne zaman toplanacaz:)
  8. Şahin SARIÇOBAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21613
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fatma hanım bizleri Konyada çok güzel karşıladınız her şey için teşekkürler
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben teşekkür ederim şahin bey...
  10. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    @Fatma Kocaer Hanım.
    O zaman şöyle Mayıs veya Haziran döneminde , benim de karada olduğum bir zamanda bir etkinlik daha gerçekleştirelim ne dersiniz?
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Olabilir..
  12. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    olabilir sait bey... panelde kkd lerin kullanımı konusunda da ayrıca bir eğitim düzenleyelim diyorum ben ne dersiniz...bugün isgip in konya eğitimine katıldım önümüzdeki 2 gün boyuncada devam etmeyi düşünüyorum oradaki arkadaşlarada bu toplantılarımızdan bahsediyorum ve bahsetmeye devam edeceğim sanıyorum katılacaklar...
  13. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Merrhaba arkadaslar toplanti tutanagizi okudum. Cok guzel kararlar almissiniz tebrik ederim. Isg alaninda birlik beraberlik bilgi paylasimi, cok onemli. Ben de degisik platformlar vesilesiyle bu hedefe katki saglamaya calisiyorum. Bu hafta is vesilesiyle konyadayim. Gelmisken sizlerle gorusmeyi cok isterim. Faydali bir fikir alisverisi olur. Farkli illerde faaliyet gosteren platformlar arasinda iletisimin guclenmesi adina somut bir adim da olur. Sizlerle diger sehirlerdeki gelismeleri paylasmak daisterim.calismalariniza katki saglamaktan da onur duyarim. Iletisime gecip hafta ici kucuk bir bulusma duzenleyeblr miyiz?
    Ileti adresim: onumur@gmail.com
    tel numaram: 0533 491 07 51

Saglicakla kalin
  14. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Konu ile ilgili arkadaslar, persembe gunu aksami biraraya gelelim mi? Meslek dayanismasi icin bir tohum atalim