1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

05 aralik 2015 tarihinde yapilacak isg sınav duyurusu hakkında

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 15 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    05 ARALIK 2015 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ,
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI ve DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SINAV DUYURUSU

Bilindiği üzere; işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri, ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir.

Bu itibarla; 05 ARALIK 2015 (Cumartesi) günü, yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, adayların bu takvime göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.

1- Yapılacak sınavla ilgili “Sınav Uygulama Duyuru Metni” daha sonra www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

2- 2015-İSG ARALIK DÖNEMİ sınavına; Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek olanİşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı adaylarının eğitimlerinin (uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim (staj) dâhil) en geç 20 EYLÜL 2015tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 20 EYLÜL 2015 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 05 ARALIK 2015 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir. Bu sebeple; Eğitim Kurumlarının program girişlerini en geç 13 AĞUSTOS 2015 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekmektedir.

3- 2015-İSG ARALIK DÖNEMİ sınavına; Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek olan Diğer Sağlık Personeli adaylarının eğitimlerinin (uzaktan eğitim, örgün eğitim dâhil) en geç 20 EYLÜL 2015 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 20 EYLÜL 2015 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 05 ARALIK 2015 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir. Bu sebeple; Eğitim Kurumlarının program girişlerini en geç 1 EYLÜL 2015 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekmektedir.

4- 2015-İSG ARALIK DÖNEMİ sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b maddesinde belirtilen İş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan hekimler doğrudan girebileceklerdir. Bu durumdaki adaylar 15 EYLÜL 2015 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı bilim uzmanlığı belgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 15 EYLÜL 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 05 Aralık 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

5- 2015-İSG ARALIK DÖNEMİ sınavına B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b-2 maddesinde belirtilen iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar doğrudan girebileceklerdir.
    Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edecekler; 15 EYLÜL 2015 tarihi mesai bitimine kadarT.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı ön lisans diploması örneği (sadece İSG teknikerleri için), onaylı lisans diploması örneği, onaylı yüksek lisans diploma örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 15 EYLÜL 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 05 Aralık 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

6- Daha önce sınava girip başarısız olan adayların, kimlik bilgileri sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dâhil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

7- 2015-İSG ARALIK DÖNEMİ sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir. Söz konusu adaylar; en geç 15 EYLÜL 2015 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde;onaylı lisans diploma örneği ve onaylı hizmet çizelgesi ile Genel Müdürlüğe posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 15 EYLÜL 2015 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir.

YUKARIDA BELİRTİLEN DURUMDA BULUNAN TÜM ADAYLARIN 05 ARALIK 2015 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “SINAV UYGULAMA DUYURUSU” NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE SINAV GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

İSGGM
  2. musakarafaki İSGforum Üyesi

yüksek lisans yaptım tc yazlı dilekçe örneği elinizde mevcut mu
  3. musakarafaki İSGforum Üyesi

kimse bu konuda yardımcı olmayacak sanırım
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Yuksek lisans yapip 2 satir dilekçe yazamiyorsaniz millet utancindan size yardim etmiyordur diye düşünüyorum. Kusura bakmayin ama yuksek lisans yapmissiniz sizin bu dilekceyi yazip buradan paylaşıyor olmaniz lazım.
  5. musakarafaki İSGforum Üyesi

Talha ben dilekcemi yazdim fakat resmi kurumlar bazen illa kendi istedikleri sekilde cumleler kullanarak yazmamizi istiyirlar ozellikle bakanliklar. O yuzden sordum. Fakat cok kirici cumleler yazmisin. Senin karekteristik ozlleigin bu sekilde diye dusunerek sadece bu cevabi vermek istedim. Diyecek bir cumlem yok sana
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Ben de yuksek lisans yaptim kendi cumlelerimle yazip yolladim bakanligin kafayi taktığı bir durum da duymadım usulune uygun bir dilekçe oldukça problem yapmazlar. Kusura bakma ama ben cok sinir oluyorum boyle okumuş belli bir makama gelmiş insanların dilekçe örneği istemesine... tepkim biraz fazla olmuş olabilir tekrar yaziyorum kusura bakma.
  7. musakarafaki İSGforum Üyesi

Kibarligin icin oncelikle tesekkur ederim belediye ile bir sorunum oldu boyle bir dilekce yuzden . Memurlar bazen kafayi yedirtiyor. Acaba diyerek dusundum. Sonra birsey olmaz kendin yaz sorun olursada yapacak birsey yok diyerek dilekcemi yazdim. Haklisin gunumuzde okumus insanlarin bir dilekcede mi yazamiyor diye dusunuyor. Emin ol aklimdan gecenler farkliydi. Kolay gelsin iyi geceler
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    5 ARALIK 2015 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ, BVE CSINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI İLE DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SINAVINA GİRECEKLERİN DURUMU İLE İLGİLİ DUYURU

Genel Müdürlüğümüz ile ÖSYM Başkanlığı arasında imzalanan Protokol gereği 5 Aralık 2015 tarihinde yapılacak sınavda; işyeri hekimliği, B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı ile diğer sağlık personeli sınavına katılacakların listesi ÖSYM Başkanlığına gönderilmiş oluphttp://isgkatip.csgb.gov.tr linkindeki “Sınav Durumu Sorgula” butonuna tıklanarak sorgulanabilecektir.

05 Aralık 2015 tarihinde yapılacak sınava gireceklerin “sınav uygulama duyurusu” nda belirtilecek tarihler arasında ÖSYM başvuru merkezleri aracılığı ile sınav giriş başvurularını yapmaları gerekmektedir.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=5aralik2015-1
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    5 ARALIK 2015 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

5 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan İSG Sınavı ile ilgili ÖSYM Başkanlığı ile yapılan görüşme neticesinde;

a-Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde yer alan 10 Eylül 2015 tarihli duyuruda; yapılacak olan sınava eğitim alarak ilk defa girecek olan katılımcılar için eğitim programlarının tamamlanacağı (uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim dâhil) son tarih olarak belirtilen 20 Eylül 2015tarihi 16 EKİM 2015 olarak revize edilmiştir.

b-Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde yer alan 21 Temmuz 2015 tarihli duyuruda; sınav hakkını kaybeden veya daha önce yapılan İSG sınavlarında başarı gösteremeyen yahut bu sınavlara müracaat etmeyen adayların İSG-KATİP üzerinden ilan edilen eksik evrakları tamamlamaları için verilmiş olan 15 Eylül 2015 tarihi 16 EKİM 2015 olarak revize edilmiştir.

16 EKİM 2015 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan yahut eksik evrakını gönderenler 5 Aralık 2015 tarihli sınava giremeyeceklerdir. Katılımcıların bu doğrultuda müracaat etmeleri önemle rica olunur.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=osym_duyuru_9_10_2015
  10. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,

Sınava başvuru süreci ne zaman başlayacak acaba bilgisi olan var mı ? Her gün ÖSYM sitesine giriyorum ama başvuru sürecinde gözükmüyor.

Ayrıca ; ÖSYM başvurusundan önce mi sonra mı parayı yatıracağız ?
  11. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Süre ötelendi.

27.10.2015 - 05.11.2015 Ekim 2015 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri (Tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla alınacak veya ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacaktır.
  12. Müslüm ŞAKIR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar. Aralık 2015 sınavı için sınav başvuru yaptığım sırada "Bu sınava yalnızca İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından ÖSYM'ye bildirilen adaylar başvurabilir." şeklinde uyarı aldıktan sonra Bakanlığın sitesinden sınav durumu sorgulaması yaptım. Ancak "Başarı Durumunuz:
    5 ARALIK 2015 TARİHLİ İSG SINAVINA GİREBİLMENİZ İÇİN EĞİTİM EVRAKLARINIZI 16 EKİM 2015 MESAİ BİTİMİNE KADAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ULAŞTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR." şeklinde uyarı aldım. Kurs aldığım kurum kapanmış, kime nasıl ulaşacağımı da bilmiyorum. Bu durumda ne yapmam gerekiyor. Elimde hiçbir belge yok. Kurs aldıktan sonra ilk sınava girmiştim ancak buna giremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
  13. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yanlış bilmiyorsam 2. sınav için başvuru evraklarını kendiniz göndermeniz gerekiyordu. Sadece ilk sınav için kurs gönderiyor heralde evrakları. 170 i arayıp sorabilirsiniz ama çözüm olmayacaktır. Çünkü bakanlığın elinden gelen bir durum da yok. Bakanlık isimleri ösym ye bildiriyor. Son olarak belirttiğiniz tarihte ek süre vermişlerdi onu da çok zor sağladılar. Gene de 170 i arayın derim.
  14. Tuğba Çivioğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınav yerleri belli olmadı hala ?
  15. Roodblack İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba 5 aralık sınavına bende gireceğim 1000 e yakın soru çözdüm ama daha çok hangi konulara dikkat etmeliyim ve hangi sorulara ?
  16. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba,

Sınav giriş yerleri açıklanmış

BİLGİNİZE ! :)
  17. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Maden, yapı işleri, elektrik, biyolojik risk etmenleri ve meslek hastalıkları