1. Etkinlik grubu liderimiz Tuğba Coşkun hanımın bilgisi olmadan açılan başlıklar bilgilendirme süreci tamamlanana kadar askıya alınacaktır. Siz değerli takipçilerimize duyurulur...
  2. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

06.07.2013 ankara igu, igu adayları, işyeri hekimleri ve adayları...

Konusu 'ISGforum Etkinlikleri' forumundadır ve Emine Hilal Aksu tarafından 24 Haziran 2013 başlatılmıştır.

06.07.2013 Ankara İGU, İGU Adayları, İşyeri Hekimleri ve Adayları...
Başlangıç Tarihi: Jul 6, 2013 06:00 PM
Bitiş Tarihi: Jul 7, 2013 12:00 AM
Saat Dilimi: Europe/Athens +03:00 EEST

Yer:
MUZZO Cafe (Bahçelievler 7. caddede akan trafik yönünde ilerleyin, 7. cade bitsin, 6. caddedesiniz artık. buradan sol ve sonra tekrar ilk sol.)
6. cadde 59. sok. 1/7 Bahçelievler
Ankara

Gönderen: Emine Hilal Aksu

Etkinlik Katılımcı Sayısı: 21
You can not RSVP for this event...

This event has already begun, or has already passed; RSVP has been since closed.
  1. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Kemalettin bey i tanırım,yeni gördüm,bilseydim selam söleyin derdim.
    Emine hn. çok güzel bir organizasyon yaptığını görüyorum.Doğru tercih, sizi organizasyon ekibinde görmek.sonucu bekliyoruz.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Emine hanım,neler konuşuldu özet geçmeniz mümkün mü?Kıskandım valla çok güzel ortam insanlar cıvıl cıvıl aydınlık yüzleri..
  3. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    ben kemalettin hocamla konuştum ama bide sizlerin azından duyalım nasıl geçti toplantı.
  4. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Sanırım ODA kuruyoruz arkadaşlar.
    Bunu ilerleyen günlerde forumda da konuşalım, açıkçası yorgunum biraz bu gece :) ama kısaca bahsedicem konuşulanlardan elbette.
    Katılımcılar arasında, İş müfettişleri, şantiyede çalışan uzmanlar, OSGB uzmanları, OSGB sahipleri, yeni belge almış ancak başka sektörde çalışan ve de belgesini almış ve ne yapacağına karar verememiş kişiler vardı. Herkese isgforum logolu yaka kartı takdim ettik. sonuçta tanışma yemeği ve kimse birbirini tanımıyor diye düşündüm. ezgi burcu arkadaşıma teşekkür ediyorum yazmanlık yaptı bugün :) Arkadaşlara kızgınım biraz açıkçası çünkü vaktinde başlayamadık :) geç saatlere kadar sürdü katılım. Gittikçe çoğaldık ve sonunda konuşmacılarla beraber 19 kişi idik. Hocalarımız iş güvenliği çalışmalarından , tecrübelerinden, bu güne kadar gidip gördükleri işyerlerinden, noksanlardan, kapatma gerekçelerinden, risk değerlendirmesi yöntemleri ve uygulanabilirliklerinden, devlet-işveren-çalışan zincirinden bahsetti. İGU'lar güvencelerinin olmadığını söyledi, onlarsa ODA kurun gençler önerisinde bulundu :) Erkan Dündar bey ile görüşmek istiyorum özellikle bu konuyu. Mutlaka böyle bir girişimde bulunmamız lazım ki sesimiz çıksın. Oda kurulursa, piyasanın da kontrolünün elimizde olacağı, fiyatların oda tarafından belirlenebileceği de konuşuldu tabii. Böylece haksız kazançların önüne geçilebileceği kanaatindeyiz. ÇANTACI olarak adlandırılan kişileri de andık, ama nasıl andığımızı tahmin edersiniz... İş etiği, iş ahlakı da konularımız arasındaydı. A Uzmanların nasıl fahiş teklifler alarak ne görevlere getirildiklerini duyduk, dudaklarımız uçukladı. Kemalettin Bey de kendi OSGB'lerinde uyguladıkları sistemden bahsetti detaylıca. Genç arkadaşların ilgisini çeken bu konuda isghizmetadmin ömer bey'den de bilgi alabilirsiniz arkadaşlar.
    Ayrıca Bakanlığı da konuştuk. Doğru ve yanlış uygulamarını, 18 Mayıs sınavını, torba yasayı.. Aklıma şu an gelmeyen pek çok eleştiri yapıldı masada.
    Molalarda kapı önüne çıktık susalım dinlenelim diye, ancak hararetli konuşmalar orda da devam etti :) en son saat 23:30 olmuştu ki artık kapı önündeki konuşmayı da dağıtmayı başardık :)

Ramazanda da bir iftar buluşmasıyla bunu pekiştirmeyi planlıyoruz. Buna katılamayan herkes umarım katılabilir bu defa.
    Kusura bakmayın bana müsaade bu gecelik :( Yarın veya pazartesi görüşmek üzere... Ankara'dan selamlar ;)
  5. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Afişimizi de paylaşıyorum birazdan :) Fatih Özcan beye afiş hazırlığı için teşekkür ediyorum..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Temmuz 2013 ---
    ankara afis.png
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ellerine sağlık böyle bir çalışmaya ön ayak oldun ve farkındalık yarattın.İkinci buluşmaya mutlaka geleceğim,büyük bir aksilik olmassa.Oda kurma işinden bahsedilmiş neden üstatlar ön ayak olmuyorlar yada ODA kurulması imkanı olmadığını biliyoruz.yada Dernekler var dernekler vesilesiyle çalışmalar yapılamaz mı?

Emine Hanım teşekkür ederiz.
  7. Hüsniye Akman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    çok güzel ve faydalı bir buluşma oldu..:)
    bu organizasyon için Emine Hanım'a çok teşekkür ediyoruz ;)
  8. Fatma Akdağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Güzel bir akşamdı, özellikle Şakir Bey' i tanımak güzeldi.. Emine tesekkür ederim :)
  9. Nilgün Kantar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kemalettin ve Şakir beyfendilere verdikleri değerli bilgilerden dolayı , aynı zamanda bu organizayonu düzenleyen, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum..Çok faydali bir paylaşım olduğuna da inanıyorum..Bir sonraki etkinlikte görüşmek dileğiyle..
  10. Aylin Akkoca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok güzel bir akşamdı Hilal hanıma bu organizasyon için teşekkür ederim.En kısa zamanda tekrar buluşmak üzere.
  11. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    derneklesme oda kurma yolunda önemli bir adim olacaktir. Önce dernekler arasi federasyon hemen ardindan oda olursa, adimlar daha saglam olur.

Bu arada tam da ankarada teskilatlanma nasil olacak diye bizler kara kara düsünürken emine hanim sorumluluk aldi ve cok faydali bir calisma yapti. Cok tesekkür ederiz. birlik olma yolunda ankarali gönüldaslarla en kisa zamanda tanismak isteriz, diger illerde benzer calismalar yapan uzmanlar olarak. Ne dersiniz?

Basta emine hanim olmak üzere sorumluluk alacak diger ankarali arkadaslar, istanbula veya bursaya geldiginde agirlamaktan onur duyariz.
  12. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Bu arada oda kurmak için pek çok yasa hükmünü değiştirtmemiz gerekiyor arkadaşlar. Şu an meslek oalrak ..sayılmadığı için kanuni engeller var. Ama kanunlar da değişir. Yeter ki biz örgütlü bir şekidle bastıralım..
  13. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
    Eveet arkadaşlar,
    Ramazan geldi hoşgeldi.
    Söz verdiğimiz gibi bir iftar organizasyonu kapıda :) Şimdi, bu defa kesin tarih koymamakla beraber cumartesi ve pazarlarını seçmenizi isteyerek, bana uygun olduğunuz günleri yazmanızı rica ediyorum. Arayı soğutmadan Ramazan ayı bitmeden, güzel bir iftar yapalım birlikte... Ne dersiniz.

Benim aklımdan geçen, 20 temmuz veya 3-4 ağustos. Ben buradan açıyorum daveti. Alternatifleri olanlar yazsın.

İyi çalışmalar, iyi günler efendim...
  14. H. Didem Sağlam İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Çok güzel bir buluşmanın ardından ikinci buluşma da yer almayı çok isterim.

Zaman belirleme konusunda başlangıcı ben yapayım :)) Cumartesi akşamı olması benim açımdan daha uygun olacaktır. Tabi diğer arkadaşların görüşleri ve önerilerini de öğrenmek isterim.

Kolay gelsin :))).
  15. Satife Üstüner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    emine hanım gercekten ıkıncı toplantıda muhakkak olmak ısterım emegınıze saglık katılım harıka gorunuyor pısman olmadım değil cumartesı aksamı sanırım didem hanımın dediği gibi herkes için daha uygun olur
  16. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

İzmir seni bırakmıyor :)
  17. Satife Üstüner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İlahi ergül bey izmir le tanısmak cok guzel oldu artık sızı ankaraya beklerız sanırım cmtesi ler calısılır ama pazar yaparsanız toplantılara gelemeye calısacagım.
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
  19. Emine Hilal Aksu Ankara Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Ankara
    Sertifika Numarası:
    14848
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TİM OSGB
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hangi tarih düşünülüyo ve Tuğba hanımla istişare edip gün,saat ve yer belirlememiz sonrasında gelelim inşallah.Yapacak bişe yok.benim gelmem bir hiçtir sizlerin bir araya gelmeniz bir bardak sıcak çay içmeniz harika bir şeydir.vesile olmamız önemli.birde buluşmalarda dernek muhabbeti yapmayalım,risk analizi yapalım,denetimlerden bahsedelim,sıkıntılarımızı paylaşalım ve üstad A sınıfları da olursa onların sohbetinden feyzlenelim..:)