1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

1.500 iş gününü dolduramayanlar

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Samet Kılıç tarafından 25 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar 21 Aralık sınavına kadar 1.500 iş günü dolduramayan adaylar sizce ne yapmalı? bazı kurslar Aralık sınavına girin bir sonraki sınava da giriş hakkınız olacak zaten şeklinde bilgilendirme yapıyor.

  bana pek mantıklı gelmedi sizce ocak şubat aylarında yapılacak sınava girenlere de bu hak tanınacak mı? yoksa bu bir kereliğe mahsus bir durum mudur?
 2. Torba yasası dahilinde yayınlandığı günden itibaren, prim gün sayısı 1 yıl geçerli, örneğin prim gün sayısı 1400 diyelim 2014 mayıs sınavına kadar 1500 doldurdu sınıf yükseltme sınavına girebilir.. Yeterli B sınıfına ulaşılamazsa tekrar prim gün sayısı azaltabilirler.Yani bir defaya mahsus değil 1 yıl geçerli.
 3. aktasi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7247
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Alarko Taahhüt Grubu
  size başka bir soru. 2013 agustosa kadar önümüzdeki aralık sınavı haricinde kaç sınav yapılır?? .

  eğer iki sınav yapılırsa aralık haricinde. aralıga girmeyen o iki sınavada girebilicek diye dusunuyorumki basarı oranına göre aralık sonrasındaki sınav sayısını ayarlayacaklar gibime geliyor büyük ihtimallede agustosa cok yakın ekstra bir sınav koyacaklar daha fazla insan yararlanabilsin diye.
 4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  O zaman Aralık sınavına girmeyenler. 1.500 günü doldurmaları şartı ile Mayıs 2014 sınavında direk B sınıfı sınavına girebilecekler (C sınavına girmeden) Doğru mu anladım? :)
 5. aktasi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7247
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Alarko Taahhüt Grubu
  C olmadan Sınıf yükseltme sınavına girmek hiçbirşekilde mümkün olmayacaktır Samet bey. Torba yasada C sınıfı belge sahibi olanlar diye başlamakta kanun değişikliği. A içinde B sınıfı sertika sahipleri diye. Kanun maddesi o konuda net.
 6. Bende aynısını yazacaktım 21 aralıkta C sınıfı uzman olursun .. Mayıs 2014 de B sınıfı Uzman sınavına girersin prim gün sayısı 1500 olursa.
 7. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Anladım, Teşekkür ederim.