1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

1 kişilik şantiye

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Samet Kılıç tarafından 17 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar inşaat işi ile uğraşan bir firma şehir dışına bir şantiye açtı ve burada yalnızca bir kişi görevlendirdi, bu iş için de orada SGK dan iş yeri açtı. Tüm işi alt yüklenicilere verdi ve bunlarda bu sgk nın altında iş yetleri açtılar. Sonuç olarak işveren bu bir kişi için uzman ve hekim görevlendirmeli. Yoksa alt yğklenicilerin hekim ve uzmanlarının sözleşmelerini talep etse yeterli olur mu?
 2. Yener Keskin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  140392
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Yurtiçi Kargo
  Şantiye yani çok tehlikeli sınıf bir işyeri olması nedeniyle 1 kişi bile olsa iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirmesi olmalıdır.

  Firma ayrıca alt yüklenicilerin iş sağlığı ve güvenliği konularındaki yükümlülüklerini de takip etmek durumundadır.
 3. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Eğer şehir dışındaki şantiyeye görevlendirilen iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bireysel çalışıyorlarsa (yani OSGB'den görevlendirilmediyse) o zaman bu iki kişinin de şantiye işyeri numarası altında kısmi süreli 1 gün işe girişi yapılacak ve toplam çalışan sayısı üç kişi olacağından iş güvenliği uzmanı için min. 2 saat, iş yeri hekimi için 45 dakika sözleşme yapmak gerekecektir.