1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

1 ocak 2019 da c sınıfı uzman tehlikeli sınıftaki işyerlerine bakamayacak.

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve ferit ceylaner tarafından 26 Kasım 2018 başlatılmıştır.

1. Geçici yasayla C sınıfı uzmanlar 1 ocak 2019 a kadar tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerine bakabilecek, B sınıfı uzmanlar da 1 ocak 2020 ye kadar çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine bakabilecek.
    Yani yaklaşık bir ay sonra C sınıfı uzmanlar tehlikeli sınıftaki işyerlerine bakamayack. Hali hazırda az tehlikeli işyerlerinin de 50 nin altında çalışanı varsa hizmet alma zorunluluğu yok.(1 ocak 2020 ye kadar). 50 nin üstü çalışanı olan az tehlikeli iş yerleri de mevcut aktif çalışan c sınıfı iş güvenlik uzmanlarına yetmeyecek. peki ocak 2020 ye kadar bu kadar c sınıfı uzman ne yapacak. gidip bir yıl evinde mi oturacak.
  2. alçıbay01 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Başarancam İnş.San.Tic.Ltd.Şti.
    iptal olur uzatılır kafanı yorma
  3. uzatılmaması benim için daha avantajlı olur. b sınıfı biraz daha kıymete biner. ama c sınıfı arkadaşlar için ertelenmesi gerekiyor. en azından ocak 2020 ye kadar.
  4. Gülay Kudret Birdal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    S. S. Dilovası Hurdacılar ve Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma İşletme Kooperatifi
    ben cimere yazdım aynı gerekçeler ile;

Sayın ilgili;
    14.10.2018 tarih ve 1802234077 sayılı CİMER başvurunuz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün görev, yetki ve sorumlukları açısından incelenmiş olup öneriniz kayıt altına alınmıştır. Değerli görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
    Bilgilerinize sunulur.

gibi bir cevap aldım.
  5. Mehmet ARIKAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    139771
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELTO Elektrik Topraklama Mühendislik Müşavirlik
    Bugün Bursa'da endüstriyel otomasyon işi yapan küçük bir firmadan aldığım teklif aşağıdaki fotoğrafta. Kime gitsen aynı fiyat ve binbir naz... Diplama ve belge zorunluluğu yok, imza sorumluluğu yok, hayati risk yok... Muhatabınız makina ve düşük voltajlı kontrol panosu.... Bilgisayarı iyi kullanacaksınız ve programlama dilini öğreneceksiniz.... Kesinlikle eleştirmiyorum ve çok görmüyorum.... insan emeği ve sorumluluğun değeri ölçülemez... Sadece benim gibi C sınıfı İSG uzmanı olan arkadaşlara bir fikir vermek istedim..... Saygılarımla

Ekli Dosyalar:

6. Gülbahar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence ertelenir 2020 ye kadar b sınıflarının a sınıfının yerine bakma tarihine eşitlenir .
  7. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    otomasyoncu musunuz?
  8. Mehmet ARIKAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    139771
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ELTO Elektrik Topraklama Mühendislik Müşavirlik
    Hayır, Elektrik serbest müşavir mühendis olarak çalışıyorum. Müşavirlik yaptığım bir işletmede otomasyoncuya ihtiyacımız oldu, ararken bu bilgilere ulaştım.
  9. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba son durum nedir var mı bir gelişme acaba?
  10. TOLGA GÖK 09 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cımerden yazmak gerekir en azından fazla basvuru olursa dikkat ceker. Asgari ucret acıklandı simdi sıra bu konuya gelmeli. Daha öncede yaptıkları gibi son gün açıklama olacaktır.
  11. Gülay Kudret Birdal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    S. S. Dilovası Hurdacılar ve Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma İşletme Kooperatifi
    halen bir haber yok sanırım ertelenmeyecek :(
  12. ELİFDURU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ertelenecek olsaydı 1 ocak 2019 gelmeden olması lazımdı mantıken, bugün 4 ocak ve hala bir ses yok, bu ayın sonunda mı duyuracaklar acaba ertelemiş olsalar :rolleyes: yani bu ertenmedi mi demek oluyor bu??
  13. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    154119
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    Bir arkadaş facebookta görmüş :oops:

Ekli Dosyalar:

14. ELİFDURU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İsgkatipe "Yardımcı C Sözleşme" eklenmiş bu ne demek oluyor?
  15. Gülay Kudret Birdal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    vardı sanki daha önce de.
  16. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim bildiğim yardımcı ikici bir isg uzmanı atanabiliyor ancak B sınıfı olması için yardımcı olarak çalıştığı süre çalışma süresinden sayılmıyor diye biliyorum.
  17. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    154119
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
  18. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba,
    Sürelerin uzatılması ile ilgili KHK okumuştum. Meclise onaya sunulmuştu. Ne kadar uzatılacak hatırlamıyorum. Meclise sunulacak halini okumuştum. Torba yasa mıydı neydi bir şeydi. Mevcut bir çalışma var yani. Kafanız rahat olsun.
    Selamlar
  19. Mehmet Fırat Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Emin misiniz? Khk niye meclise sunulsun ki? Direkt yayınlanır.
  20. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Büyük olasılıkla torba yasaydı. Başka konularda vardı çünkü içinde. Birçok düzenlemeyi içeren. Özetle tam hatırlamıyorum ama meclise sunuldu ve ben bizzat okudum.