1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! 1 temmuz’dan itibaren tüm işverenler işyeri hekimi ve uzman çalıştırmak zorunda

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 25 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Yener Keskin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16179
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yurtiçi Kargo
    6331 sayılı kanunun geçici maddelerinde var. 31.12.2016 tarihine kadar devam ediyor.
  2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    b) (Mülga fıkra:RG-7/3/2016-29646)
    İşe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri

GEÇİCİ MADDE 3 – (1) 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 38 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin bir ve ikinci kısımlarında belirtilen işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği yönünden özellikli rapor niteliğinde olan işe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri aynı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce olduğu gibi kamu sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenir.

6331 SAYILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU
    MADDE 38 –(1) Bu Kanunun;

a) (Değişik: 12/7/2013-6495/56 md.) 6 ve 7 nci maddeleri;

1) 4857 sayılıİş Kanununun mülga 81 inci maddesi kapsamında çalışanlar hariç kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1/7/2016 tarihinde,

2) 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1/1/2014 tarihinde,

yukarıda yazan yönetmelik değişikliğini yorumlarsak sonuç ne olur ???
  3. ertanölçücüoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 Temmuz’dan itibaren tüm işverenler işyeri hekimi ve uzman çalıştırmak zorunda. peki bunu isg katp de görülmesi sartmı
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Forum eskisi kadar aktif değil anlaşılan ;
    İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    b) (Mülga fıkra:RG-7/3/2016-29646)
    İşe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri
    GEÇİCİ MADDE 3 – (1) 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 38 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin bir ve ikinci kısımlarında belirtilen işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği yönünden özellikli rapor niteliğinde olan işe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri aynı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce olduğu gibi kamu sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenir.

Yani ; Kamu kurumları, 50den az çalışanı olan az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerindeki sağlık raporları Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce olduğu gibi kamu sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenir. Yani hastane raporları yeterlidir. !!!
  5. ertanölçücüoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 Temmuz’dan itibaren tüm işverenler işyeri hekimi ve uzman çalıştırmak zorunda. peki bunu isg katp de görülmesi sartmı
  6. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba, 10 dan az çalışanı bulunan yerlerde isg uzmanı bulundurma zorunluluğu ertelendi diye duydum. Kesin bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı?
  7. berat onur atalar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    102326
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bedava çalışacaksınız sanırım maliyetine de değil bu verdiğiniz fiyatlar. İleri seviyede ticari aklınızdan faydalanmak isterim.maliyetleri ne kadar olarak hesapladınız. bize de anlatırsanız biz uzmanlarda blgilenmiş oluruz. çünki sizin gibiler yüzünden çalışacak iş bulamayan bir sürü uzman var.
  8. berat onur atalar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    102326
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    c sınıfı uzman 01.01.2017 tarihine kadar Tehlikeli yerlerde görevlendirilebiliyor. B sınıfı uzman da 01.01.2018 tarihine kadar Çok tehlikeli yerlerde görevlendirilebilecektir.
  9. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Berat Bey, bu fiyatlar bana ait değil. Bu fiyatları hesap eden firmanın broşürünü paylaştım. Hesabını nasıl yaptıklarını siz yorumlayın diye. Benim ile alakalı bir durum yoktur. Kal dı ki ben her zaman İş Güvenliği Uzmanlarının değerli olması tarafındayım. Çünkü aynı gemideyiz.
  10. elif yetim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80665
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,
    Belki çok alakasız bir başlık altına yazıyorum ama en uygun burasını buldum.
    Hizmet verdiğim bir firmamda işyeri hekimi firmanın kendi bünyesinde. Sözleşmelerini yenileyerek part-time yapacaklarmış.
    İşyeri hekimliği için part-time iş sözleşmesi örneği olan ya da ne şekilde olmalı bilen var mıdır ? (Doktorla firma arasındaki mevzu sana ne diyorsanız. Orası ayrı bir muamma zaten hiç sormayın)
    Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler.
  11. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    ekte sözleşme örnek olarak verilmiştir.

Ekli Dosyalar:

12. elif yetim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80665
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Selman Bey,

Paylaşımınız için teşekkürler. Bu sözleşme İSG Katip sistemindeki gibi. Tek sayfa olması yeterli oluyor mu? Başka maddeler eklenmesi gerekmez mi sözleşmeye ?
  13. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Kendiniz maddeleri ekleyebilirsiniz.
  14. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kanun biraz önce ertelenmiştir.
    01.07.2017 yılına ertelenmiştir.
    "Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişikilik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı "
  15. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim anlamadağım şudur ki az tehlikeli sınıflarda bir külfet oluyormuş..bu tehlikeli ve çok tehlikeli olunca külfet olmuyormu...o zaman toptan kaldırın gitsin.meselenin ucu sevgili mali müşavirlere yada bürülora yada avukat bürolarına gelince yada kuyumcuya nedense iş sağlığı ve iş güvenliği hem külfet hemde gereksiz oldu.BENCE AÇIK ÖĞRETİMDEN DAĞITILAN AZ TEH İŞVERENELER İÇİN PEYNİR EKMEK GİBİ DAĞITILAN SERTİFİKA İÇİN BAKANLIK ACİLEN BİR MÜDAHALE DE BULUNMALI VEDE İPTAL ETMELİ...anladık aöf bunu gelir kapası yapıyorda bu kadar saçmalık olmaz bence...
  16. Altan YÜCEL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90031
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    "KURTULMANIN YOLU" başlığı çok etkileyici olmuş bence. bir uzman veya iş yeri hekimi olaya böyle yaklaşıyor ise ACINASI HALİMİZ komediye dönmüş demektir. Zaten bir iş veren tehlikelerin farkında ve bunun için bir yerlerini kıpırdatıyor ise kendisi uzman olmak yerine gerçek profesyoneller ile çalışmak isteyecektir. Bu şekilde 16 saat eğitimi bırakın 16 gün hatta 16 sene bile eğitim verilsin yinede iş sağlığı ve güvenliği meselesini kültür haline getiremeyiz aynı zamanda da iş kazalarını bir adım azaltmak yerine artırırız.

Az öncede dediğim gibi acınası halimize gülmek bile gelmiyor içimden.. Ben bile bazen "KUKLA" olduğumuzu düşünüyor ve bizi oynatmak için sırtımıza taktıkları ipi bulup kesmek istiyorum.

KAZASIZ GÜNLER DİLERİM.