1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

1 temmuz 2020 itibari ile kamuda ve az tehlikeli sınıfta iş güvenliği hizmeti başlayacak

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve oğuzhan Torun tarafından 11 Haziran 2020 başlatılmıştır.

1. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 TEMMUZ 2020 itibari ile kamu da ve az tehlikeli sınıfta iş güvenliği hizmeti başlayacak( Eğitimli işveren veya vekili ataması da yapılabilecek) Uzmanların bir üst sınıfa bakma durumu iptal olacak. Erteleme gelir mi? Sağlam bir yerden duyum alan veya yetkililerle görüşen biri var mı?
  2. oguzsmh_x İSGforum Üyesi

erteleneceğine dair söylenti var ama bir söylenti duymadım.
  3. irfan akbaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    157443
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Türkiye istatistik kurumu samsun bölge müdürlüğü
    kamuda 2 senedir isg uzmanı olarak görev alıyorum (kurum çalışanıyım-memur) zorunluluk olmadığından gönüllülük esasıyla (ücretsiz ) çalışıyorum 1 temmuz da zorunlu olursa ücret almaya başlayacağım kulağımız bakanlıkta... inş. tekrardan erteleme olmaz
  4. asil123 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    123213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    acaba kpss ile mi alım olacak devlet memuru gibi yoksa osgbler mi yine hizmet verecek pek bilmiyorum açıklayabilir misiniz?
  5. ELİFDURU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erteleme olur mu olmaz mı? Ya hu ne biçim bir düzen vallahi şaka gibi... Normal olan 'şu tarihte bitecek nokta' ama normal değiliz daha önce 93845628kere ertelendiği için inanmakta zorlanıyo insan!!:sinir:
  6. halil ibrahim böcek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    150697
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞTIP OSGB
    Devlet dairelerinde hali hazırda İSG Uzmanı belgesi olan çalışan varsa ve tehlike sınıfı da iş yerine uygunsa kurum içi atama yolunu seçebilir devlet kurumları şahsi düşüncem bu yönde. Saygılarımla..
  7. SALİHŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    6331 Sayılı İSG kanunu

Madde 8: İş yeri Hekimleri ve İş Güvenliği Uzmanları

(7) Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmaları şartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir. Bu şekilde görevlendirilecek personele, görev yaptığı her saat için (200) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ilave ödeme, hizmet alan kurum tarafından yapılır. Bu ödemeden damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılmaz. Bu durumdaki görevlendirmeye ilişkin ilave ödemelerde, günlük mesai saatlerine bağlı kalmak kaydıyla, aylık toplam seksen saatten fazla olan görevlendirmeler dikkate alınmaz.
  8. fatihsoylu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Son yayınlanan kamu hastanelerinde iş güvenliği rehberinde önsözde tüm işyerlerinde 1 temmuzda başlayacağı söyleniyor. Ama bugün resmi gazetede 4857 nin Geçici 10. Maddesinin 1 ay ertelenmesi den sonra yarını beklemek gerek diye düşünüyorum. Gece 2 de belli olur ertelenip ertelenmeyeceği. Şahsi fikrim ertelenmeyeceği yönünde.
  9. agora61 İSGforum Üyesi

artık erltelenmemeli.ertelenecekse de otomatiğe bağlansın,bu yıl git seneye gel densin