1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

10 ayda en az 1016 işçi yaşamını yitirdi (isig meclis)

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 4 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  [​IMG]


  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin açıkladığı "Ekim ayı İş Cinayetleri Raporu"na göre, Ekim'de en az 109 işçi yaşamını yitirdi. Rapora göre, 2013 yılının ilk 10 ayında bin 16 işçi yaşamını yitirdi.
  İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, "Ekim ayı İş Cinayetleri Raporu"nu açıkladı. Rapora göre, Ekim ayında en az 109 işçi yaşamını yitirdi. 2013 yılının ilk 10 ayında ise bin 16 işçi yaşamanı yitirdi. Yazılı, görsel, dijital basından ve emek-meslek örgütlerinden gelen bilgiler ışığında hazırlanan raporda, inşaat işçisi 26 işçinin, taşımacılık sektöründen 18 işçinin, tarım emekçisi 18 işçinin ve ticaret/büro işçisi 12 işçinin iş kazalarında yaşamlarını yitirdiği kaydedildi. Trafik kazaları adı verilen iş cinayetleri nedeniyle 56 işçinin, ezilme ve göçük nedeniyle 14 işçinin ve düşme nedeniyle 12 işçinin de yaşamını yitirdiği belirtildi. Silikozis hastalığı nedeniyle bir işçinin yaşamını yitirdiğine dikkat çekilen raporda, "İstanbul'da kot kumlamada çalışırken silikozise yakalanan Sait Gündoğdu, 50 yaşında Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Taşlıçay köyünde hayata gözlerini yumdu" denildi.
  "Dersim'de AKSA FEDAŞ enerji işçilerinin grevini kırmak için AKP İl Başkanı'nın görevlendirdiği işçilerden 52 yaşındaki emekli işçi Mustafa Atan'ı elektrik çarpması sonucu kaybettik. İşçiler Mustafa arkadaşımızın kaybı sonucu Dersim'de yaptıkları yürüyüş sonrası AKSA FEDAŞ'ı işgal etti" diye belirtilen raporda, yaşamını yitiren işçilerden 7'sinin de kadın olduğu belirtildi. Raporda yaşamını yitiren işçilerden 4'ünün de çocuk işçi olduğu kaydedildi.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in "Türkiye, iş kazalarını ve bu kazalardaki ölümleri azaltmaktadır" sözlerinin anımsatıldığı raporda, "Bizler, İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi olarak 2011 yılının Eylül ayından beri yaşanan iş cinayetlerinin kaydını tutmaya çalışıyoruz. Ve görüyoruz ki, iş cinayetleri azalmıyor artarak devam ediyor" diye kaydedildi. Raporda, "2013 yılında; Ocak ayında 84 işçi, Şubat ayında 61 işçi, Mart ayında 74 işçi, Nisan ayında 74 işçi, Mayıs ayında 115 işçi, Haziran ayında 105 işçi, Temmuz ayında 120 işçi, Ağustos ayında 148 işçi, Eylül ayında 127 işçi ve Ekim ayında 109 işçi olmak üzere en az 1016 işçi yaşamını yitirdi" bilgilerine yer verildi. (İSTANBUL)
  Kaynak: evrensel.net

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   28,3 KB
   Görüntüleme:
   44.949