1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

10 günü aşan istirahatler hakında...

Konusu 'İşyeri Sağlık Gözetimi ve Denetimleri' forumundadır ve ysn kocdogan tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. ysn kocdogan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Sağlık Personeli
  10 günü yada 20 günü aşan istirahatler için hangi mevzuatta tekrar işyeri hekimine muayene gerektiği yazyor.
 2. Murat Tosun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  LTB - ÇAK GROUP
  nerede yazıyor
 3. ysn kocdogan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Sağlık Personeli
  Söz konusu bir toplantıda geçti. Ama ben araştırdım baktım bulamadım...
 4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  İstirahat raporunun süresi önemli değil iş kazası yada meslek hastalığı sonucu işe devam edememe durumu olduğunda yani raporlu olduğunda işe dönüş muayenesi yapılır. İşyeri hekimleri ve diğer sağlık personelleri yönetmeliğine bakınız.
 5. Coşkun Ova ŞEYHOĞLU İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  eskiden 3 haftadan uzun süreli ayrılmalardan (hastalık, doğum, kaza, izin, seyahat, dış görevlendirme) sonra işe dönüş muayenesi yapılırdı. şimdi herhangi bir süre gözetilmiyor.
  bence işe dönüş muayenesini gerektiren süre işin niteliği ve çalışma koşullarına göre işyeri hekimi tarafından belirlenmeli ve personel hareketlerini takip eden her kimse ona bildirilmelidir. böylece belirlenen süre aşıldığında sorumlu ilgili kişiyi hekime yönlendirmesi gerektiğini bilir.