1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

10 kişiden az teklikeli sınıfı işyerlerinde iş yeri hekimi...

Konusu 'İşyeri Sağlık Gözetimi ve Denetimleri' forumundadır ve tolgabil tarafından 11 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. tolgabil İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar merhaba, ben uzmanlığa 24 Mayıs sınavı ile hak kazandım. İşe tehlikeli sınıfta olan ve 10 dan az personeli olan iş yerleri ile başlıcam. Kısaca bireysel çalışıcam. Ancak işyeri hekimi zorunluluğu biraz kafamı karıştırıyor. Bu tip tehlikeli ancak ufak iş yerleri hekim desteğini bakanlığın gösterdiği(hastane, sağlık ocağı gibi) noktalardan alarak çözebiliyorlara mı? Bu soruyu soruyorum çünkü bir iş yeri için uzman ve doktor hizmetinin ayrı noktalardan alınması problem olacaktır.
    İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik te geçen(İKİNCİ BÖLÜM MADDE 5 b fıkrası ) aşağıdaki maddeye göre yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

b) Çalışanları arasında belirlenen niteliklere sahip personel bulunmaması hâlinde, bu yükümlülüğünü ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden veya Bakanlıkça yetkilendirilen Sağlık Bakanlığı’na bağlı birimlerden hizmet alarak yerine getirebilir.
    diyor.
  2. metehan16 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91199
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kamuda çalışan işyeri hekimliği belgesine sahip bir doktor bulunuz. Onların 30 saat çalışabilme izinleri var. Ama çok para isterler OSGB lerle rekabet edemezsin.
    birde isgkatip ten 1 saatten az tanımlama yapılamıyodu değiştimi o bilmiyorum ( bakanlığın çalışması vardı ama ). Hani o devam ediyorsa biraz daha rekabet şansın var
  3. tkalemci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar, ben az tehlikeli 49 çalışanı olan bir iş yerinde çalışmaya başlıyacağım. isg katip üzerinde şirkete iş güvenliği uzmanı olarak atamamın yapılması gereklimidir?
  4. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gereklidir. İsg katip sözleşmesi olmadan evraklara atacağınız imzanın bağlayıcılığı olmaz.
  5. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Öncelikle bireysel çalışma düşünceni tamamen desteklediğimi ve en doğru yolun bu olduğunu söyleyebilirim. Hekim ve uzmanın zorunlu olarak beraber çalışması söz konusu değil fakat işverenin talebi bu yönde. Sizin çalıştığınız gibi hekimlerde bireysel çalışıyorlar. Onlarla iletişime geçebilirsiniz. OSGB gibi aynı ilde ya da komşu illerde olma zorunluluğu da yok bireysel çalışmalarda. Son gelen bilgilere göre Bakanlık 81 ilde TSM (Toplum Sağlığı Merkezleri) açacak ve sağlık hizmetlerini bu kuruluşlardan almaya teşvik edecek.
    Linki inceleyebilirsiniz http://thsk.saglik.gov.tr/dosya/mevzuat/genelgeler/Genelge-2013-11.pdf
  6. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    10 dan az çalışanı bulunan yerlerde pratik yaparım düşüncesinde isen yanılıyorsun. Buralarda daha büyük sorunlarla karşılaşacak ve işini düzgün yapamayacaksın. Elinde 10 adet bu şekilde firma olacağına 2 tane büyük firma olsun meslekte daha başarılı olursun ve daha hızlı öğrenirsin.