1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

10 ve daha az çalışanı olan az tehlikeli işyerleri için acil durum ekibi nasıl oluşturulmalı?

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve sirin tokgoz tarafından 8 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. sirin tokgoz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba Arkadaşlar,
  İşveren dahil 2 çalışanı olan ve işveren dahil 10 çalışanı olan az tehlikeli 2 farklı işyeri için acil eylem planı hazırlıyorum.

  Acil durumlar hakkındaki yönetmeliğinde '' 50'den az çalışanı olan az tehlikeli işyerinde a) Arama, kurtarma ve tahliye, b) Yangınla mücadele konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir. 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde birinci fıkrada belirtilen yükümlülüğü yerine getirmek üzere bir kişi görevlendirilmesi yeterlidir. '' denmekte.

  Görevlendirilecek çalışanlar ve eğitimi ile ilgili ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Arama , kurtarma ve yangınla mücadele için birer kişi görevlendirmelimiyim?Eğitimlerini kim verecektir?
  2 kişinin çalıştığı az tehlikeli yerde, 1 kişi arama kurtarma diğeri yangınla müdahale ekibini mi oluşturacak?

  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 2. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Şirin Hanım,
  Arama, kurtarma, tahliye ve yangınla mücadele için bir kişi görevlendirmeniz yeterlidir. Eğitimi itfaiyede aldırabilirsiniz. Ancak bir kişiye de İl Sağlık Müdürlüğü'nden onaylı Temel İlkyardım Sertifikası aldırmayı unutmayın.
 3. Deniz özkır İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  81357
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba
  Şirin hanımla bende aynı durumdayım.. İş veren dahil 3 kişi çalışmakta sorumlu olduğum firma. Acil Durum Planı yapacağım. Nasıl bir yol izlemeliyim??