1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

11 kasım 2013 duyurusu açiklandi

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve bim tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    21 aralık sınavı için duyuru bugün açıklanacak sanırım, saat kaç gibi açıklanır?
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    İlahi bim
    Ben de bir an heyecanlandım duyuru yayınlandı diye.
    Alıştıra alıştıra sorsana. :D
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    :) evet dikkatli baktım gazetelerin tıklansın diye yayınladığı haber başlıklarına benzemiş.
  4. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Evet, bim valla bende yayınlandı sandım!
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    saat kaç oldu halen açıklanmadı, bekliyoruz
    :)
  6. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    valla bim yapma böyle şeyler kalp atışım hızlandı bir an:)
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    başlık değiştirilmiş bundan sonra kimse heyecanlanmaz artık :) ama tüm bu yaşanan heyecan fırtınası benim hala soruma cevap alamadığım gerçeğini değiştiremiyor :)
  8. sevdaiyisoylu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    açılanacak olan B ve A İSG sınavına kimlerin girebileceği listemi acaba
  9. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Aynı saat ve tarih diliminde olmadığımızdan dolayı biraz sabredeceksiniz. Ankara'da işler ve zaman farklı yürür. Sabah memur arkadaşlar mesaiye gelecek, hafta sonu kritikleri yapılacak, çay poğaça kahvaltı derken dur bakalım hele bir öğlen olsun vs.
    Siz zannediyor musunuz ki 11.11.2013 tarihi demek, saat itibarı ile 00.01 den geçerli olan bir süredir.
    Ben kendi adıma aşağıda yer alan mesajı duyuruyu yapan makama gönderdim, bilgilerinize.

Aşağıda yer alan link üzerinden; Genel Müdürlüğün resmî internet sitesinden, 21 Aralık 2013 tarihinde yapılması planlanan İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV duyurusunda:
    "9- Adayların sınav başvuru işlemlerini sağlıklı yapabilmesi için öncelikle 11.11.2013 tarihinde www.meb.gov.tr ve www.isggm.gov.tr adreslerinde yayınlanacak uygulama duyuru metnini incelemesi gerekmektedir. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ"
    denilmiş olmasına rağmen, şu an itibarı ile halen anılan adreslerde herhangi bir açıklayıcı bilgi yer almamıştır.
    Bu tutum davranışınız bir kamu kurumuna yakışan ciddiyetle bağdaşmamaktadır. Lütfen daha prensipli ve ilkeli bir çalışma içinde hareket edilmesi yönünde gereken adımların atılması sağlansın, sağlayamayanlar hakkında da gereği yapılsın. Çalışma Bakanlığı, daha kendisi örnek bir çalışma sergileyemezken; İşveren, işçi, iş hayatı içerisinde yer alan tüm bireyler, belgelendirdiği uzmanlar ve vatandaşlara nasıl bir yaklaşım ve yaptırım içinde bulunabilecektir?
    Saygılarımla.

Bülent SEZER

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=21aralik_sinavi
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu duyurular genellikle öğleye kadar açıklanır, 11 kasım'da açıklanacağı için geçen haftadan şablon olarak zaten duyuru hazırdır, henüz açıklanmaması ilginç.
  11. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Sayın Sezer'e katılıyorum. Arkadaşlar için bugün çok geçerli bir mazeret var...akşamki maçı enine boyuna (birer futbol otoritesi tavrıyla) konuşup tartışmadan devlet işine başlanır mı????
  12. Esrasarıökmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba,
    sınava giriceklerin duyurusu halen yapılmadı değilmi yoksa benmi göremedim.teşekkürler
  13. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    biz de göremiyoruz :)
  14. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Esra Hanım, duyuru henüz yapılmadı. Bildiğiniz gibi bu duyuru yalnızca sınav prosedürüne ilişkin olacak. Kimlerin sınava girecekleriyle ilgili olmadığını düşünüyorum.
  15. Esrasarıökmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkürler ahmet bey bir şey daha sorsam sınav ücretini ne zaman yatıracağız
  16. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    duyuruda kimlerin sınava gireceği ile ilgili bir bilgi verilmesi gerektiği düşüncesindeyim, yükseltme sınavı ile ilgili son başvuru tarihi yarın 12 kasım.
  17. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Yayınlanması beklenen duyuruda tüm sorularımız açıklanacaktır umuyorum. Ücret bence duyurudan hemen sonra bakanlık hesabına (kurumsal hesaba) yatırılabilecek.
  18. ld7626 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KAMU
    tahminim sadece sınav yerleri, sınav ücretleri, hangi adresten, nasıl başvuru yapılacağı vs... açıklanır A veya B için kimin girip giremeyeceğini tespit edemezler. Herkesi sınava alır, daha sonra şartları tutamayanlara belge vermezler gibi. Duyuruda da kibarca bunu yazarlar ya da yazmaya çalışırlar.
  19. Kevser Semiz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37780
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    dediginiz gibi olsa neden bizden bir an once dilekce ve sgk dokumlerimizi istediler ki.sanmiyorun liste yayinlanacaktir.ben gecen haftalarda aramistim zor ve mesakkatli bir ugrastan sonra ancak osgb kismindan biriyle gorustum demeyi cok isterdim tatistim.cunku o gun araliksiz tam 2saat evrak kismini aramama ragmen lutfedip cevap vermediler.sonra sinav ve sertifika kismina ulasmaya calistim orasida cevap vermedigi gibi ogleden sonra hatti tamamen dusurduler.sonra osgb kismindan sansimk deneyip sormak istedim.adama derdimi anlatmaya calistim gonderdigim evragin ulastigini biliyorum takipini yaptim fakat isleme alinip alinmadigini nasil ogrenebilirin.adamin verdigi cevap evragini gelmisse gelmistir niye merak ediyosunuz.ve o anda bende sigorta atti.agzima ne geliyosa soyledim.o da en son sitede yayinlacak takip edin dedi.
    Daha calisma bakanliginda ki memurla calismazken diger memurlardan bunu beklemek haksizlik olur.artik digerlerine daha iyinser bakiyorum napsin zavallilar.