1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

12 kasım 2013 mesai bitimine kadar nereye başvuracağız ?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar,

12 Kasım 2013 mesai bitimine kadar bakanlığa başvuru yazılmış. SGK dökümünü çıktı alacam,bir de dilekçe yazacağım B sınıfı sınava girmek için,peki sonra İŞKUR'a mı başvuracağız ?

Açıklık getirilmemiş , bilgilerinizi paylaşır mısınız ?
  2. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence elden yada posta yoluyla olcak işkur olmaz
  3. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Birşey olsa da yazsalardı , muallakta kaldı , bunun için tekrar duyuru yayınlayacaklar .
  4. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ama zaman yok bayram tatili girdi araya eğer posta yoluylaysa bir an önce bildirmeliler çünkü kasımın 12 sine kadar zaman tanımış
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bakanlıkta csgb iş sağlığı ve güvenliği dairesine elden teslim yapılacak,duyuru öyle diyor.arkadaşlarla bayram sonrası ankaraya proğram yaptık bu yüzden.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2013 ---
    b- 2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi doğrultusunda iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlar, aşağıda belirtildiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu’ na ödenmiş olan prim gün sayısı ve sahip olduğu belgeye göre üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde en fazla iki defa girebileceklerdir.

(1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    girebileceklerdir.

Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.

!!!!!!Söz konusu adaylar; 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, Bağ-Kur ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ na tabi çalışanlar prim ödeme gün sayısını gösteren hizmet dökümünü gösterir belge, Emekli Sandığına tabi çalışanlar ise Kurumlarından alacakları resmi yazı ile ) Bakanlığa başvurmak zorundadır. İstenilen belgelerde herhangi bir onay şartı aranmamaktadır.!!!!!!
  6. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yani şimdi herkes sınav için gitmiyor ama başvuru için gidecek , böyle bir şey olur mu ya ? Günah değil mi bunca insana ? Ayrıca elden başvuru dememiş ama bence de Ankara'ya gidilecek gibi , umarım il merkezlerimizden çözeriz bunu .
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri tarafından bu başvurular alınmalı, milletin ne işi var Ankara'da.
  8. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben de öyle diyorum bir de bu kadar insanı sürükleyecekler ,ayıptır günahtır . Aklıma bile getirmek istemiyorum.
  9. Hülya Demirören İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakanlığa gidilecek gibi görünüyor
  10. Günün bombası da bu olmuş.sınava gitsek daha iyiydi o zaman öyle saçma iş mi olur diyecem ama dedim ya çsgb kontrolden çıktı ..olur mu oluro_O
  11. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakanlığa başvurulmalıdır deniyor elden olması imkansız zaten sınavı 5 ile herkesi ankaraya getirmemek için yaptılar 170 i arayıp sormak lazım
  12. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    170 i aradım iadeli tahaütlü gönderilebilir dedi bir de siz ararmısınız rica etsem tam olarak emin olalım
  13. Alpaslan ün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22850
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    balıkesir halk sağlığı müdürlüğü
    Herkesin e devlet şifresi yokmu? Yap adam gibi sayfa başvuruyu netten al. Insanların da için de şüphe kalmasın. Bu kış günü de binlerce kişi Ankara'ya yığılmasın. Ama işi bilenleri hakettikleri makama getirmedikleri için uğraş dur , değiştir dur
  14. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İnşallah bi an evvel bunu da çözeriz,bu kadar insanı ankaraya sınav için getirmeyip başvuru için mi getirecekler.. İnanamıyorum.. Böyle bi saçmalık olmaz..
  15. eminedamaroglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34621
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dilekçe örneği nasıl olacak acaba?
  16. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İşimizi şansa bıtakamayız. Çok önemli bir konu. Elden verdiğimizde teslim aldıklarına dair belge verecekler mi acaba? Başvuru numarası gibi? Alıp kaybederse ayvayı yedik, olur mu olur. İadeli taahütlü daha mı garanti acaba?
  17. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşada 170 i arattım onada ilerki günlerde bakanlıktan açıklama gelcek demiş allah aşkına siz de arayın ya hepimize farklı bişi diyolar
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2013 ---
    dedim belge ve hizmet dökümü nasıl olacak?

ne istenecek

ve nasıl yollanacak? elden mi kargo ile mi?

daha belli değil? bakanlık sitesindne yayınlacak dedi

arkadaşa 170 i aradığında söyledikleri banada iadeli tahütlü olcak dendi siz de arayın
  18. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    170 hangi gün ve saatlerde çalışıyor? Şu an açık mı? Yada yarın? Pazartesi?
  19. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben 1 saat önce aradım arkadaş yarım saat önce aramış yani her saat açık galiba arayaaabilirsiniz
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Alo 170 teki Arkadaşların Allah yardımcısı olsun..sizden çekecekleri var..o_O