1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

12 kasım 2013 mesai bitimine kadar nereye başvuracağız ?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bakanlıkta yetkili mercide ki memur arkadaşlarla görüşmemizde,bayramdan sonra ki ilk hafta uygulama duyurusu yapılacak ve başvurular hakkında blgilendirme yapılacakmış.Duyurulur.......
  2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    evet yeni duyuruları takip edin demekteler
  3. uygulamalar farklı olabilir tabi ki ekibinize 2-3-4 C sınıfı uzman alabilirsiniz,hatta ben 500 kişiden fazla çalışanı olan yerlere bakmıyorum da diyebilirsiniz.Ancak yönetmeliğinde mantık çerçevesinde olması gerekmez mi,yönetmelik beni bağlamaz ben kendi kurallarımı oluştururum mu demeliyiz? 500 kişinin çalıştığı bir işyeri ile 1000 kişilik bir işyerinin riskleri aynı mıdır?
  4. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Siz talep edin işverende çok meraklı zaten birden fazla uzman çalıştırmaya
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    ben aşağıdaki adrese kargo ile göndereceğim

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı​
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü​
    Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA ​
  6. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    kargo ile gönderdikten sonra telefonla evrak kayıt numaranızı isteyin
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    kargo, posta yolu da riskli, kabul ediliyor mu kargo veya posta ile henüz net belli değil sanırım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Ekim 2013 ---

duyuru beklenecek o zaman.
  8. Derya ÖZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67319
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Nurdan Hanım özellikle size yanıt vermek istedim. evet yönetmelikteki bir çok madde sorun yaratacak ve piyasayı çok daha aşağı çekerken,uzmanların daha fazla emek harcamasını sağlayacaktır. Ancak deneyimsiz C sınıfları deyiminizden çok hoşlanmadım. Deneyimsizler olduğu gibi bu şekilde başvuru yapacak deneyimli de çok uzman olduğunu düşünüyorum. Branşım ( makina mühendisi) gereği 17 yıldır hep mesleğimi yapabildiğim yerlerde çalıştım ve bir çok A sınıfından daha fazla tecrübe yaşadığımı düşünüyorum. Ancak 2010 yılında yine devletin çıkardığı değişikliklerle bu pastadan pay alan bir çok A sınıfı arkadaşımız var. Bunlar çok mu deneyim sahibi olarak uzmanlığı aldılar acaba? Sanki bu biraz pasta payının düşmesi konusunda hırs ve sinir tepkileri gibi geldi bana. Herkes için iyi şeyler olsun umuyorum.
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

bu düzenleme çıkmadan önce bahsettiğiniz konular forumda yoğun bir şekilde tartışıldı. genellikle herkes kendi menfaatleri doğrultusunda yorumlarda bulunuyor. ama yapılan yorumlarda bazı noktalar bilerek es geçildi. önceden böyle bir hak verilerek sertifika alanlar her nedense bunu görmezliğe geliyor ve bu düzenlemeye karşı çıkıyorlar, bu nokta da amacın menfaatler olduğu gözüküyor.

deneyimsiz c sınıfı uzman nasıl olur da 3000 gün prim gününe sahip olur?
  10. Süleyman Güneş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34575
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    sizden tc no ve nerde ikamet edildiğinize dahi bilgiler alındımı? çok ilginç..
  11. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Alındı. Bence de ilginç ve gereksiz.
  12. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    1000 den fazla işçi nin çalıştığı işyerinde , A ya yardimci pozisyonda birden fazla uzman istihdamı işin sağlıklı yürütülmesi icin mutlaka gereklidir. A sinifi uzman işvereni bunun gerekliliğine ikna edemiyorsa kusuru sadece kendinde aramali , iişverende falan değil. ..
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Pratikte bu büyülüklükte bir iş yerinde yanında en az iki tane C çalıştırmayan bir A ben hiç görmedim.. gören var mı ki?

Arkadaşlar baştan teslim olmuş ona göre hayatı yorumluyor.
  14. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    " C den A ya geçiş yapacak deneyimsiz uzman lafi " biraz abesle iştigal olmuş, biraz da maksadini aşmış gibi... 1000 işçiyi çalıştıracak kapasiteli bir işveren , gelen uzmanın deneyiminin o işletmeye yeterli olup olmayacagini da test edecek seviyededir diye düşünüyorum. ..
    Sonra , şu mevcut A sinifi uzmanları, spor olsun diye, araliktaki A sinifi uzmanlik sinavina soksak , kaci bu sinavi geçebilir acaba :) 7-8 sene önce A , B belgesi verilen sinav konularindan yuzde kaci bugün hala guncelligini kkorumaktadır...
  15. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Benim bahsettiğim deneyimsizler için zaten, sizin gibi deneyimlilere sözüm yok, bu arada bende C sınıfıyım, (orda yanlış yazıyor , düzeltemedim). Yani pasta payı hırsı değil sadece fikrimi belirttim.:)
  16. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kendim her gün 170 i aradım net bilgi bakanlığın sitesinde duyrulacak dendi ilerki günlerde
  17. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Bayramdan sonraki pazartesi gidecem bakanlığa buradan paylaşşırım eğer halledebilirsem veya bilgi alabilirsem
  18. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet ilker bey ankaradaysanız çok iyi olurrr seviniriz
  19. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kısmetse aralıktan sonra sizden tırsmak istiyorum :D :rolleyes:
  20. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA
    ADRESİNE GÖNDERİLECEK. DİLEKÇE DE İSE
    SÖZ KONUSU YÖNETMELİĞİN ŞU MADDESİ VE EKTEKİ SSK DÖKÜM BELGESİNE İSTİNADEN B SINIFI İSG UZMANLIK SINAVINA GİRMEK İSTİYORUM. GEREĞİNİ ARZ EDERİM. TC NO YAZMAYI UNUTMAYIN AMA.
    DİĞER KONUYA GELECEK OLURSAK. BE HERŞEYE MAYDONOZ OLAN MÜHENDİSLER ODALARI MAAŞALLAH BUGATTİ VEYRONU SİZ YAPTINIZ. HAYIR YAPSANIZ İÇİM YANMİCAK. ELİN ALMANI BUGATTİYE MOTOR YAPMAK İÇİN 2 ADET V8 MOTORU BİRLEŞTİRİP TEST YAPARKEN AZ DAHA WOLSBURG TAKİ VW FABRİKASINI YAKACAKMIŞ. YA SİZ? HERŞEYE MUHALEFET. CMO DA BÖYLE MMO GİBİ. GEÇENLERDE SAYFAYA BAKTIM İŞLERİ GÜÇLER İSİYASET OLMUŞ. MECLİS Mİ ORASI KARDEŞİM. SAVUNDUKLARINIZDAN ÜYELERİN HABERİ YOK. OLSADA AYNI FİKİRDE DEĞİLLER. ANKARA CMO ÇIKMIŞ VAY AKP VAY TAYYİP. ABİ SENİN İŞİN YOK MU? SİYASETLE HİÇ İŞİM OLMAZ AMA CMO NUN GÖREVİ BU MU SORUYORUM SİZE. BAŞKANLAR İYİCE KİŞİSELLEŞTİRMİŞ OLAYI. HİÇ BİŞEYDEN ANLADIKLARI DA YOK. BUNA EMİN OLUN. ŞİKAYET EDERLER, DAVA AÇARLAR VAY EFENDİM BU YANLIŞ ŞÖLE OLSUN. UZATMAYIN KARDEŞİM BU KONUYU NE OLACAKSA OLSUN ENGEL OLMAYIN YAHU. KİM KEK YER KİM ....K YER KISMET ARTIK. ALALALALA ADAMI DELLENDİRMEYİN. İŞ YAPIN İŞ. ÇİNLİ CİA NIN BİR LAFI VAR. LAF ÇOK İŞ YOK. AYNEN CONİ VAYNEN
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Ekim 2013 ---
    ERKAN DÜNDAR KARDEŞİM SANA SESLENİYORUM. SENİ SEVERİM. YORUMLARINI TAKİP EDİYOR VE BEĞENİYORUM. AMA AGA O FOTO NE YAA. DEĞİŞTİR ARTIK. SANKİ KIZIN ABİSİ SİLAH DAYAMIŞ. KORKUTUYORSUN BENİ :)