1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

12 kasım 2013 mesai bitimine kadar nereye başvuracağız ?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. NERMİN KARAAYTU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bende 2630 pirim gün ayısı ile B sınavına girebileceğim bunun için İstanbul Avrupa yakasında bildiğiniz güvenilir kurs tavsiyeniz var mı (kursun zorunlu olmadığını biliyorum )?
  2. Fatih ALTINTOP İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32443
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İstanbul Aydın Üniversitesini tavsiye ederim
    444 14 28 dahili 1208 yasemin hanım veya mustafa bey
    arasanız selamımı da söylerseniz sevinirim...
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Erkan bey bakanlığın bu hafta uygulamayla ilgili duyuru yapacağını söylemişti, isterseniz birkaç gün bekleyelim.
  4. NERMİN KARAAYTU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim ararım ama B sınıfı için kurs açmayacaklarmış mayıs sınavı için açacaklarmış :(
  5. sebnem777 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben çarşamba veya perşembe yollamayı düşünüyorum birazdan 170 gene arayacam bakalım bu sefer ne diyecekler
  6. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bize de yaz 170'in konu hakkında söylediklerini ;)
  7. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ben C eğitimini Ankara Pozitiften almıştım. Hocaları da çok iyiydi. Şimdi biraz önce konuştum. B ve A için eğitim düzenleyeceklermiş sınava yönelik. Ben istanbul anadolu yakasındayım. Buraya da şube açmışlar ve burada da eğitim vme durumumuz olabilir dediler.
  8. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    ben bugün, PTT den iadeli taahütlü göndermeyi planlıyorum...
  9. Alper Emlik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    konuyu görünce sorayım dedim benim 2850 günüm var 150 gün ile a sınıfı sertifikasını kaçırıyorum sormak istediğim 180 gün askerlik borçlanması yaparak 3000 günü geçiyorum bu durumda sıkıntı çıkarmı...
  10. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Ben de 10 gün askerlik borçlanması yaptırıyorum. Sonuçta Hizmet dökümünde 3000 gün gözükmesi yeterli (çıkan yönetmelikten anladığım kadarı ile)
  11. gürkan canan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kamuda çalışanlar ssk hizmet dökümünü Emekli Sandığı Ankara dan almaları gerekiyor. Ankara dışında ssk den 2008 e kadar döküm verebiliyorlar. Sistemde göremiyorlarmış. Geç kalmamak için acele edin.
  12. Ruşen Bekalp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhabalar... yönetmeliği okudum ama anlayamadığım bir konu var. ben iki kere c sınıfı sınavına girdim ve geçemedim... yeni sınav duyurusuyla tekrar girebiliyorum .. bunun için bakanlığa ayrıca başvuru yapmam gerekiyo mu.. teşekkürler
  13. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=21aralik_sinavi

15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabileceklerdir.

Söz konusu adaylar;21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girebilmek için 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği) Bakanlığa başvurmak zorundadır.
  14. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    170 derki;
    -Örneğin; 3100 günün varsa istersen önce B sınavına ve ikinci hakkında da A sınavına girebilirsin.
    -Örneğin; 1900 günün varsa önce B ye girebilirsin ve B oldun. İkinci hakkında A ya giremezsin.
    -Müraacatın ne şekilde yapılacağına dair ayrıca bir duyuru yayınlanmayacak.

Yani dilekçelerimizi gönderebiliriz.
  15. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben ilk sınavda B yi alıp, B sertifikasıyla 2. sınavda A ya girmeyi düşünüyorum :D
  16. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    gerçi ben görebiliyorum 2005'e kadar özel sektör ssk prim günlerimi, uyarınız için teşekkürler.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Ekim 2013 ---
    Erkan bey'de müracaatlar için duyuru yapılacağını söylemişti.
  17. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hangi yolla göndereceğiz kargo iadeli taahütlü vs. farkediyormu
  18. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    gönderdiğiniz evrakların kimin tarafından hangi gün teslim alındığına dair size bilgi verilecek şekilde gönderin.
  19. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    3000 günün varsa yapabilirsin, yoksa yapamazmışsın ;)
    - elden versem aldıklarına dair bana bir evrak vermezlerse kaybolduğunda birşey ıspatlayamam.
    -iadeli taahütlü en garantilisi ama bu kaç gün içinde gider bilmiyorum.
    -kargo en hızlısı ama kayıp vs durumlarda kargo fişi resmi evrak sayılır mı bilmem.
    170 bayram öncesinde, bayramdan sonra duyuru yayınlanacak demişti. Şimdi de yayınlanmayacak diyor. Valla bilemiyorum artık.
  20. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    en azından örnek dilekçe vs. yayınlasalardı ve şu şu şekilde başvuru yapılabilir deselerdi iyi olacaktı.