1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

12bin ölüm: çünkü ölümlü iş kazalarının en çok yaşandığı sektörler, 50'den az çalışanı olan sektörlr

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve umitclick tarafından 21 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çıkarılan 13 yönetmelikle 50 ve üzeri çalışanı olan iş yerlerine yönelik düzenlemeler yapıldığ, "2002 ile 2012 yılı arasında 12 binin üzerinde çalışanımızı kaybettik. 13 alt yönetmelikle kaza oranları düşürüldüğü halde ölüm oranlarında düşüş sağlanamadı. Çünkü ölümlü iş kazalarının en çok yaşandığı sektörler, 50'den az çalışanı olan sektörler" diye konuştu.

50'den az çalışanı olan, tehlikeli ve çok tehlikeli iş yerlerinde de iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi bulunması zorunluluğunun,1 Temmuz 2013 itibarıyla uygulamaya konulacağını hatırlatan Kavlak, "Fakat bu zorunluluk, 1 Temmuz 2014'e ötelenmek isteniyor. Kamu ve özel ayırt edilmeksizin 50'den az çalışanı olan, az tehlikeli iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi bulundurma zorunluluğu da 1 Temmuz 2014'ten 1 Temmuz 2016'ya ötelenmek isteniyor" dedi.

, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası uygulanmasının ertelenmesiyle bu yıl birçok çalışanın hayatını kaybedebileceğine dikkati çekti.

-"Cumhurbaşkanımızdan erteleme konusunda hassasiyet bekliyoruz"
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kaynak nedir..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Haziran 2013 ---
    haber kaynağı nedir..birde kavlak kimdir?
  3. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    TÜİSAG - Türkiye İş Güvenliği Uzmanları ve İşyeri Hekimleri Topluluğu
    Levent KAVLAK (TÜİSAG-BAŞKAN)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Haziran 2013 ---
    burada yazılanları hiç duymamış giibiisn
    ?
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kusura bakmada beni temsil edemezler...reklamında gözüne vurdun hadi bakalım..ben o şahsı ve siteden bozma topluluğu tanımıyorum ümitcim..
  5. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende tanımıyorum sen tanımıyosan da mesele adam güzel şeyler toplamış sonuçta bende paylaştım...ha bide zırt pırt konum kitleniyor bende daralayım bu siteye::D
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yav..:) ben kitliyom siliyom..bu konuyuda ben silmiştim..benim yaramı bilsen sen hak verirdin bana..kavlak mavlak paylaşmayın burda ben ızdırap oluyorum.