1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! 13 mayıs 2014::soma'da maden faciası.. 301 canımızı kaybettik!!

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 14 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Misliyna İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  2. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    gaz izleme sistemi varmı, makineler, trafolar alev sızdırmaz -exproof mu, vardiya değişimi yeraltında mı yapılıyor neden o kadar çok kişi yeraltında? somada son yıllarda gaz geliri gözlenmesine rağmen ne önlemler alındı? bu kadar büyük çaplı bir şirkette yedek enerji sistemi niye yok? 150 dolarlardan 30 dolarlara maliyetler nasıl azaltıldı?

sorular sorular sorular!

her kaza sonrası soru soruyoruz!

lanet olsun!

İLO 176 sayılı madenlerde sağlık güvenlik sözleşmesi neden hala imzalanmaz!

devlet denetleme kurulu raporları, oda raporları neden dikkate alınmaz!
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ya arkadaşlar lütfen konuyu SİYASALLAŞTIRMADAN buraya aramızda oradaki maden ocağını iyi bilen bir maden mühendisi arkadaşımız varsa LÜTFEN bizi aydınlatabilirmi?son derece bilgi kirliliği var....
    geceden beri gözüme uyku girmedi allah gani gani rahmet eylesin inşaallah mucizeler devam eder...
  4. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    227 yaşanmamış hayat :(
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Allah rahmet eylesin, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Konuşacak şey çok aslında ama acı taze olduğu için zamanı değil sanıyorum.
  6. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar maden mühendisleri odasından bir heyet dün akşam somaya gitti. teknik incelemeler için dışarı bilgi sızmasın diye araştırma yapılmasına izin verilmiyor bilgileri geliyor. o yüzden kulaktan dolma bilgilerle açıklama yapmak doğru değildir. Odadan bir bilgi gelmesi halinde sizinle paylaşacağım sürekli irtibat halindeyiz!
  7. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46208
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu ülkede bu yasalar ve düzenlemelerle iş güvenliği uzmanlığı yapmak büyük bir cesaret... Allah'tan ölenlere rahmet, yakınlarına sabır diliyorum... Başımız sağolsun
  8. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    İçim ürperdi, korktum,
    Bir damla yaş geldi gözümden,
    Sonra günün yorgunluğuna karıştı duygularım,
    Sabah uyandığımda güneşi gördüm,
    Ve hala da görmekte nefes almakta olduğumu fark ettim,
    Evine ekmek götürmek için her gün mezara girip çıkan,
    Ve şuan o mezarda ölümü bekleyen KÖMÜR KARASI ALIN TERİ döken kardeşlerimize
    Rabbim güneşi görmeyi nefes almayı nasip etsin,
  9. Biz duadayız ölü seviciler meydanda..Bu nasıl bir memleket arkadaş.Bütün karma sütü bozukları bu memleketemi yerleştirmişler anlamadım.Hepsinin kafası güzel dua etsinler kafaları güzel kalıyor başka yerde o kafalarda olmazdı neyse....,
  10. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Hayatını kaybeden çalışanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.Yakınlarına da sabır temenni ediyorum. Sıkı denetlenen bir maden ocağında trafo patlamasına , yedek güç kaynağı olmamasına ve özelikle de 15 yaşındaki çocuğun orda ne işi olduğuna anlam veremiyorum. Tüm milletimizin başı sağolsun.
  11. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    çok acı bir olay ve malesef bu insanlar 2 km derinlikte sadece asgari ücrete 1000 tl ye çalışıyorlar alın teri emek ve canlarıyla çalışıyorlar ve de canlarıyla ödüyorlar malesef, çok ağır ve tehlikeli işlerde İSG denetimlerinin çok üst noktalarda, malzemelerin 3. sınıf ucuzundan kaçınarak Avrupa Standartlarına uygun 1. kalitede çalışma malzemelerinin kullanılması, sosyal güvenliklerinin ve maaşların çok yüksek (en az 3000tl) olması vs vs. ölümün, canın bedelini hiçbirşey ödeyemez.
  12. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Meslek odasından açıklama (EMO)
    PATLAMANIN NEDENİ TEYİT EDİLEMEDİ
    13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa`nın Soma İlçesi`nde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenlere başsağlığı, yakınlarına sabır diliyoruz. Facia ile ilgili EMO İzmir Şubesi heyetinin gece yaptığı incelemelerinin ardından, Ankara`dan giden Oda yöneticilerimizde facia alanında incelemelerine devam ediyorlar. Facianın nedeni ve sorumlularının açığa çıkarılması için yetkilileri kamuoyunu doğru bilgilendirme yapmaya, bir faciayı daha kader ile açıklamamaya davet ediyoruz. Patlamanın ve yangının trafo patlaması ile oluştuğu yönündeki bilgilerin doğruluğu bölgedeki heyetimiz tarafından teyit edilememiştir. Konu ile ile ilgili bilgiler netleştikten sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.

http://www.emo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=102824#.U3Mu3vl_srU
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Mayıs 2014 ---
    İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raci’un
  13. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tumblr_n5j39oB0Lv1sivxwio1_400.jpg
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Mayıs 2014 ---
    tumblr_n5jyzvzrEH1rdhxnto1_500.jpg
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  15. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
  16. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93047
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    "BÜTÜN DÜŞÜNCELERİMİZ TÜRKİYE HALKIYLA"

İngiliz devi Chelsea, Twitter hesabı üzerinden yayımladığı mesajda, "Bütün düşüncelerimiz Manisa'daki kazadan etkilenenler ve tüm Türkiye halkıyla birlikte" ifadelerini kullandı.

19. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu faciada sorumlulur umarım vicdanları sızlamıştır ve de ömür boyu kazançlarını (trilyonlarını) nasıl yiyebilecekler? asgari ücret alan ve geçinen bu insanlar şimdide canlarıyla ödediler. artık esefle kınıyorum
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman