1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

14-15 kasım'da istanbul'da yapılacak isig sempozyumu programı açıklandı

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 4 Kasım 2014 başlatılmıştır.

?

Katılmayı düşünenler?

 1. evet

  oy sayısı 15
  83,3%
 2. hayır

  oy sayısı 0
  0,0%
 3. belli değil

  oy sayısı 3
  16,7%
 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  [​IMG]

  Türkiye‘de 2012 yılında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, oluşturulan büyük beklentilerle, çıkarılmış ve 2014 yılında büyük kısmıyla yürürlüğe girmiştir. 6331 sayılı yasanın uygulanmasında pek çok sorun ortaya çıkmıştır. Aynı dönemde onbinlerce teknik eleman iş güvenliği uzmanlığı belgesi alarak bu alanda iş aramaya ve çalışmaya başladı. Önemli sorumluluklar üstlenerek iş bulanların birçoğu ciddi bilgi eksikleri ve baskılar altında çalışmakta; hukuki, teknik, örgütsel sorunlarla boğuşmaktadır. Sorunların çözümleri için bilgi paylaşımına ve tüm kesimlerin önerilerinin ortaya konularak tartışılmasına ihtiyaç vardır.

  Bu yıl Yerel Sempozyum İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu‘nun uygulamasının sonuçlarına ve bu alanda ortaya çıkan bilgi açığının giderilmesine odaklanmaktadır. Öte yandan işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili olan tüm konular sempozyumun kapsama alanındadır.

  Sempozyum iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, mühendisler, işçiler, kamu çalışanları, yöneticiler, akademisyenler, üniversite öğrencileri, sendikalar, meslek örgütleri, dernekler ve diğer kurumlar ile insiyatifleri çözüm önerilerini tartışmak üzere bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

  Tüm ilgilileri fikir ve önerileriyle 14-15 Kasım‘da YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumuna katılmaya davet ediyoruz.


  Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

  ____________________________________________

  Programı inceledim, Teknik konuların yanında yaşanan sorunlara yönelik sağlam konu başlıkları da mevcut. Programdan önerilerim;

  1-
  [​IMG]

  2- Madenlerde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği; Oturum Başkanı ; Emin Çapa (CNN Türk)

  Etkinlik olarak'da ;

  Patlamadan Korunma Dokümanın Hazırlanması

  Ayrıntılı bilgi için;

  SEMPOZYUM PROGRAMI
  BAŞVURU FORMU
  SERGİ KATILIMI
  [​IMG]
  [​IMG]


  Kaynak: http://www.isigsempozyum.org/

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   56,6 KB
   Görüntüleme:
   6.271